2019’da çalışanları bol tatilli bir yıl bekliyor!

Resmi tatillerin bir çoğunun hafta içine denk geldiği 2019 yılında eğer 8 gün izin alabilirseniz 41 gün tatil yapabilirsiniz. Nasıl mı? İşte merak edenler için 2019 yılı tatil günleri…

– Sabırsızlıkla beklediğimiz yeni yıla Salı gününe denk gelen yılbaşı tatiliyle start veriyoruz. Eğer 1 günlük izin alabilirseniz bu 4 günlük bir tatil avantajı anlamına geliyor.

– Yılbaşının ardından en yakın tarihte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı var. Salı gününe denk gelen bu resmi tatili Pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

– Bir sonraki tatil 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü! Çarşamba günü kutlanacak olan bu resmi tatilde alacağınız izinlerle uzun bir tatil yapabilirsiniz.

– 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın Pazar gününe denk gelmesiyle ekstra tatil imkanı ise olmayacak.

– 4 Haziran Salı günü başlayacak olan Ramazan Bayramı tatilini hafta sonuyla birleştirenler toplamda 5 gün tatil yapabilecek.

– 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ise Pazartesi gününe denk geliyor. Hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

– Bu Kurban Bayramında tatil gününün 11 Ağustos Pazar günü başlamasıyla çalışanlar 3 gün tatil yapabilecek.

– Cuma günü kutlanacak olan 30 Ağustos Zafer Bayramı tatilini hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 günlük bir tatil fırsatı yakalayacak.

– Salı günü kutlanacak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilini Pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

Eğer bu tarihlerde izinlerinizi ayarlayıp uzun tatillere çıkma durumunuz varsa ‘tatil dönemlerinde uçak bileti ve otel fiyatları normal sezona göre daha yüksek olur’ uyarısıyla “erken rezervasyonların avantajlı olduğu bu günleri kaçırmayın” önerisinde bulunmayı da ihmal etmeyelim! İyi tatiller (: