Ortadoğulu turistin yeni destinasyonu İzmir olacak

OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk ve beraberindeki heyet ile birlikte İzmir Valisi Sn.Erol Ayyıldız'ı makamında ziyaret etti.

Last Updated on 8 Aralık 2018 by Yaşar Çelik

Arap turizm pazarının nabzını tutan Ortadoğu Turizm Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD), İzmir’in de yükselen ivmeden payını arttırması için çalışma başlattı.

OTSAD Genel Başkanı Hüseyin Kırk ve beraberindeki heyet ile birlikte İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ı makamında ziyaret etti. Ortadoğu turizm pazarı hakkında bilgi ve istatistikleri sunan Kırk, Ege bölgesi ve İzmir turizmine ciddi katkı sağlayacak projeleri Vali Erol Ayyıldız ile paylaştı.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız Ortadoğu turizm pazarına önem verdiklerini alanında ihtisaslaşmış meslek STK’ larının sektör adına önem arz ettiğini ifade ederek OTSAD Ortadoğu Turizm ve seyahat Acentaları Derneği nin çalışmalarını takdir ettiğini ifade etti.

OTSAD Genel Sekreteri Süleyman Yaşar, İzmir ve Ege bölgesini Ortadoğu da tanıtmak için Vali Ayyıldız’a sunum hazırladıklarını ifade etti.

Air Arabia Hava Yolları, geçen yaz İzmir’e direkt sefer başlatmıştı. Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Air Arabia’nın İzmir-Sharjah seferleri İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na yapılıyor. Airbus A320 tipi uçaklarla gerçekleştirilen seferler Sharjah’tan her hafta Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi günleri düzenleniyor. İzmir’den Sharjah’a da Salı, Perşembe ve Pazar günleri sefer yapılıyor. Kış sezonunda uçuşlar haftada iki gün karşılıklı seferlerle devam edecek.

İzmir’in geçen yıl aldığı Arap turist sayısı 600 bin civarında gerçekleşmişti.