Gökhan Erdoğan: Uzakrota devlet desteğiyle daha da büyür

Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan

Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan, Türkiye turizmi için büyük öneme sahip olan Uzakrota Travel Summit’in devlet desteğiyle daha etkin ve daha verimli bir hale geleceğini belirtti.

Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan, her yıl düzenledikleri etkinliğin giderek büyüdüğüne dikkat çekerek; bu yüzden bu yıl daha geniş bir alan tercih ettiklerini ve özellikle teknoloji konusuna daha fazla ağırlık verdiklerini söyledi.

Uzakrota Travel Summit 2018

Erdoğan, bundan sonraki yıllarda da Uzakrota organizasyonlarında “teknolojiyle pazarlama” konusuna daha fazla ağırlık vereceklerini vurguladı.

“BU YIL 2 BİN 800 KATILIMCI SEVİYESİNE ULAŞACAĞIZ”

Bu sene 2 bin 500 katılımcı sayısını aştıklarını ifade eden Gökhan Erdoğan; “Dün akşam yaklaşık 2 bin 604 katılımcı söz konusuydu; sanıyorum bugün son basın girişleriyle birlikte 2 bin 800 katılımcı seviyesine ulaşıyoruz” dedi.

40 TANESİ YURT DIŞINDAN TOPLAM 120 KONUŞMACI

Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan konuşmasının devamında; bu yıl düzenlenen etkinliğe ilişkin şu bilgileri paylaştı: “Bu yıl yaklaşık 100 civarında standımız var. Toplamda 120 konuşmacımız var. Bunlardan 40 tanesi yurt dışından katılıyor, 80’i ise Türkiye’den… Bu yıl da üst düzey katılım oldu. Özel sektör temsilcilerinden 50 civarında sponsorumuz oluştu.”

Uzakrota Travel Summit 2018

“DEVLET DESTEĞİYLE BU ETKİNLİK DAHA DA BÜYÜR”

Devlet kuruluşları ve bakanlık nezdinde hiçbir maddi destek almadan böyle önemli bir etkinliğe imza attıklarına dikkat çeken Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan; devlet nezdinde destek almaları halinde bu organizasyonun çok daha büyüyeceğini, daha da etkin bir hale geleceğini ve Türkiye turizmine daha etkin katkıda bulunacağını” belirtti.

“ÖNCELİĞİMİZ TEKNOLOJİ TARAFINDAN PAZARLAMA”

Uzakrota Kurucusu Gökhan Erdoğan şu cümlelerle açıklamalarını sonlandırdı: “Biz, Uzakrota Travel Summit’te özellikle teknoloji tarafından pazarlamayı ağırlıklı olarak ele alıyoruz. Çünkü teknolojinin geleceği, Türkiye turizminin de geleceği anlamına geliyor. Bundan dolayı bu iki projeyi buluşturmamız acentelerin kendilerine daha fazla katma değer sağlaması, son kullanıcıya daha iyi ulaşmasını sağlayacak, burada öğrendiklerini normal zamanda da uygulayabilecekler.

Helal turizm pazarına yön verenler Uzakrota’da