Erciyes, Polonyalı turistleri bekliyor

polonyalı turist

Last Updated on 20 Aralık 2018 by Özlem Kapar Bayburs

Polonya’nın başkenti Varşova-Kayseri arasında ilk charter uçak seferi yarın (21 Aralık) başlıyor. Polonyalı turistler kayak sezonu boyunca her hafta kafileler halinde Erciyes’e gelecek.

Kayseri Erciyes AŞ’nin son yıllarda gerçekleştirmiş olduğu uluslararası tanıtım ve reklam çalışmaları neticesinde geçtiğimiz yıl Rusya’nın başkenti Moskova’dan Kayseri’ye başlayan uçak seferleri ile Rus turistleri ağırlayan Erciyes Dağı, 2018-2019 kayak sezonunda her hafta Polonyalı turist kafilelerini de misafir edecek.

Sezonun ilk uçağı 21 Aralık Cuma günü saat 13:55’te Polonya’nın başkenti Varşova’dan Kayseri’ye inecek. Yabancı misafirler kafilelerle Erciyes’te kayak yaparak, bölgenin tarihi ve tabi güzelliklerinin yanında Kapadokya’yı da keşfetme imkânı bulacaklar.

ERCİYES MASTER PLANI İLE GÜÇLENDİ

2012 yılında Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Erciyes Master Planı neticesinde yepyeni bir çehre ve güçlü bir alt yapıyla kayak ve snowboard severlerin karşısına çıktığını kaydeden Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Erciyes Dağı’nın o günden bu güne çok ciddi bir gelişme kaydettiğini söyleyerek konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

MOSKOVA DİREKT SEFERLERİ GLOBAL BULUŞMANIN KAPISINI ARALADI

“Hem yurt içinden hem de yurt dışından gruplar halinde milyonlarca ziyaretçiyi Erciyes’te ağırlama fırsatı bulduk. Son üç yıldır yaptığımız uluslararası pazarlarlama ve tanıtım faaliyetleri sonucunda geçtiğimiz yıl Rusya’dan Kayseri tarihinde ilk defa kış turizmi için Moskova-Kayseri direkt charter seferleri ile her hafta Rus misafirlerimizi ağırladık. Bu vesile ile dağımızı uluslararası kayak camiasına da sunmuş olduk.

ERCİYES DÜNYA MARKASI OLACAK

Son iki yıldır odaklandığımız pazarlar içerisinde Ukrayna ve Polonya’dan da çok pozitif geri bildirimler aldık. Bu yıl inşallah Kayseri’ye o ülkelerin başkentlerinden hem Rusya’dan hem Ukrayna’dan hem de Polonya’dan her hafta kiralık uçaklarla kayakçılar gelecek ve bir haftalarını Kayseri, Erciyes, Kapadokya üçgeninde geçirme imkânı bulacaklar. Yabancı misafirlerimiz hem dağ otelleri hem de şehir otellerinde konaklayıp Erciyes Dağı’nda kış tatillerini geçirecekler. Bu bizim açımızdan çok ciddi bir gelişme hem Erciyes Dağı’nın ve buradaki oluşmuş olan alt yapının dünya insanlığına sunulması açısından hem de gelen yabancı turistlerin Kayseri ve bölgemize ekonomik, sosyo kültürel katkı sunmaları açısından şehrimiz açısından önemli gelişmeler. Bu sadece ekonomik katkı sunmakla kalınmıyor aynı zamanda gelen misafirlerin pozitif tanıtımları neticesinde ağızdan ağza yapacakları tavsiyelerle Erciyes’imiz yavaş yavaş bir dünya markası olma yolunda hızla ilerliyor.”