Üçüncü nesil Meraviglia sınıfı gemi ‘MSC Grandiosa’ suya indi

MSC Grandiosa

MSC Cruises, Meraviglia sınıfındaki üçüncü gemisi MSC Grandiosa’yı ünlü gemi yapım şirketi Chantiers de l’Atlantique tarafından Saint-Nazaire’deki tersanede gerçekleştirilen törenle suya indirilişini kutladı.

2019 yılının Ekim ayına kadar üzerindeki diğer çalışmaların tamamlanması amacıyla yüzer havuza alınan MSC Grandiosa, MSC Cruises’a 31 Ekim’de teslim edilecek ve seferlerine 16 Kasım 2019 tarihinde İtalya’nın Cenova kentinden başlayacak. Seferleri satışa açık olan geminin rezervasyonları da devam ediyor.

MSC Cruises filosuna sadece iki buçuk yıl içinde katılan beşinci gemi (MSC Cruises filo genişletme planının bir parçası olarak, 2027 yılına kadar 14 yeni nesil gemi daha teslim almayı planlıyor) ve ayrıca Meraviglia sınıfındaki üçüncü gemi olacak olan MSC Grandiosa, bu sınıftaki MSC Meraviglia ve MSC Bellissima’dan daha büyük tonaj ve misafir kapasitesine sahip olup, bu şekilde inşa edilecek olan üç Meraviglia-Plus tarzı geminin de ilki niteliğinde.

ÖDÜLLÜ AKDENİZ TARZI GEZİNTİ ALANINA SAHİP

MSC Cruises’ın üçüncü nesil Meraviglia sınıfı gemisi MSC Grandiosa, Meraviglia sınıfı gemilere özgü olan, daha büyük bir Akdeniz tarzı gezinti alanını da misafirlerin beğenisine sunacak. Diğer özel restoranlarının yanı sıra, sahne ve dans pisti ile empresyonist sanatın sergileneceği L’Atelier Bistrot bar ve lounge alanına ve ayrıca Parisian Bistrot masa ve sandalyeleri ile donatılmış bir terasa sahip olacak. Bu ödüllü gezinti alanı, 98.5 metrelik LED Sky ekranındaki hayranlık uyandıran projeksiyon gösterilerinin yanı sıra, misafirlere yapılacak showlar ile temalı partiler de dahil sürpriz performanslara ev sahipliği yapacak.

CİRQUE DU SOLEİL EKİBİNDEN İKİ YENİ ÖZEL GÖSTERİ

Diğer Meraviglia sınıfı gemilerinde olduğu gibi, MSC Grandiosa’da da Cirque du Soleil at Sea ekibi tarafından hazırlanan iki yeni özel gösteri misafirlerle buluşacak. Bu etkinlikler, sanatsal eğlence konusunda dünya lideri konumundaki Cirque du Soleil ile MSC Cruises arasında uzun süredir devam eden ortaklığın bir parçası.

CRUİSE ASİSTANI ZOE’NİN HİZMET VERDİĞİ 2. GEMİ

Şubat 2019’da suya indirilecek olan MSC Bellissima gemisinin ardından, MSC for Me uygulamasının yeni özelliği, kruvaziyer sektöründeki ilk dijital kişisel cruise asistanı Zoe’nin hizmet vereceği ikinci gemi MSC Grandiosa olacak. Bu uygulama ile misafirler, Müşteri İlişkileri Departmanına gitmek zorunda kalmadan istedikleri tüm bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekler.