Amerikan otel markası büyüme hedefi için Türkiye ve Ortadoğu’yu seçti

Amerikan Budgetel markası 2018 sonu itibarı ile Amerika’da 56 otele ulaştı. Budgetel yöneticileri, önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye ve Ortadoğu’da yaklaşık 40 otel ile anlaşma yapmayı planladığını açıkladı.

Deneyimli otel yöneticisi Doug Collins’in kurduğu Hospitality Lodging Systems’in 2014’de Budgetel Inn & Suites markasını Best Franchise Ltd.’den satın alması ile yeni bir döneme başlayan Budgetel markası 2018 sonu itibarı ile Amerika’da 56 otele ulaştı ve hızla büyümeye devam ediyor.

“Uygun ve otel sahibinin karlılığını ön planda tutan franchise ödemeleri, otel sahiplerinin bizim markamız ile anlaşma yapmasındaki en büyük etken”

Doug Collins

İLGİNÇ HİKAYEYE SAHİP

1974’lerde Marcus Coorporation tarafından geliştirilen ve 1986’da franchise vermeye başlayan Budgetel Inn &Suites markasıın son sahibi Hospitality Lodging Systems’e kadar geçen sürede ilginç bir hikayeye sahip durumda.

İlk sahibi Marcus Coorporation ile 1998 yılına kadar 30 eyalette 156 otele ulaşan marka, firmanın aldığı bir karar ve yeni bir marka yaratması ile 155 otelini Baymond markasına çevirmiş.

Wisconsin’de tek bir otel ile marka yine ilk sahibi olan firma ile 2004’e kadar yoluna devam etmiş. 2009 yılında Americas Best Franchising firmasının çatısı altına giren ve 2017’ye kadar 30 otele franchise veren marka, 2017’de yeni sahibini bulmuş.

YENİ HEDEF MARKAYI AMERİKA DIŞINA TAŞIMAK

Geçtiğimiz sene Hospitality Lodging Systems ve Doug Collins markayı Amerika dışına taşımak için Continent Otelcilik ve Turizm Ltd. ile global franchise ve iş geliştirme anlaşmasını imzaladı. Sonrasında Continent Otelcilik yetkilileri marka için ön pazar araştırması yapmaya başladı.

ETHEM ZAGİKYAN: İDEAL BİR MARKA…

Continent Otelcilik ve Turizm Ltd. Genel Müdürü Ethem Zagikyan; konuya ilişkin yaptığı açıklamada: “Budgetel Inn & Suites, kendi otelini işletmek ve bağımsız hareket etmek ama aynı zamanda da iyi bir rezervasyon sistemine ve Amerikan menşeli bir markaya bağlı olmak için çok ideal bir marka” dedi.

TÜRKİYE VE ORTADOĞU’DA 40 OTEL

Anadolu’nun tüm il ve ilçelerinde otel ve motel işleten aile işletmeleri, ekonomi segmentindeki şehir otelleri, yeni inşa edilecek oteller ve başka bir markadan geçiş yapmayı düşünenler için uygun imkanlar sunan Budgetel Inn & Suites; özel promosyon franchise ücretleri ile önümüzdeki birkaç yıl içinde Türkiye ve Ortadoğu’da yaklaşık 40 otel ile anlaşma yapmayı planlıyor.

Şu anda franchise taleplerinin BudgetelHotels.com global sayfası ve ContinentWorldwide.com üzerinden kabul edildiğini açıklayan Ethem; “piyasadaki en uygun markalardan biri olan Budgetel’in kısa zamanda ilgi göreceğine emin olduklarını” da sözlerine ekledi.