Game of Thrones final sezonu 14 Nisan’da

Game of Thrones
Daenerys Targaryen ve Jon Snow - Game of Thrones'un yeni sezonunda heyecan doruklara ulaşacak!

En yüksek izlenme oranlarıyla dünya genelini kasıp kavuran Game of Thrones ’un 8. sezonundan (final sezonu) 14 yeni fotoğraf hayranlarıyla buluşturuldu.

14 Nisan’da ekrana gelmesi beklenen final sezonuyla ekranlara veda etmeye hazırlanan Game of Thrones dizisinden ilk kareler dizinin yapımcısı olan HBO tarafından paylaşıldı.

HBO, final sezonuna ilişkin heyecanı en üst düzeyde tutmak için 14 yeni fotoğraf paylaşmış olsa da yine ser verip sır vermiyor. Dizinin ana karakterlerinden Daenerys Targaryen’den Sansa Stark’a, Lord Varys’den Brienne of Tarth’a kadar yayınlanan fotoğraflar, final sezonuna dair bazı ipuçları veriyor gibi görünse de tüm söylentiler tahminlerden ibaret diyebiliriz.

Şunu da belirtmek gerekir ki Helen Sloan tarafından çekilen fotoğraflarda Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinde olduğu gibi orta dünyanın eşsiz havasını yansıtan dizinin kostümlerinde oldukça başarılı bir iyileştirilme söz konusu. Bu görsel sanat tasarımları dizinin yeni sezonunda karakterlere çok daha güçlü bir duruş sağlayacak gibi duruyor.

İşte merak edilen fotoğraflar ve dizinin yeni sezonu hakkında tahmin edilenleri #TGilekeşfet‘meye çıkıyoruz:

1- Jon Snow ve Daenerys Targaryen, 2- Cersei Lannister’dan yalnızlığını yansıtan kareler, 3- Bran Stark

1- İlk karede yer alan Daenerys Targaryen (Michele Clapton tarafından tasarlanan yeni bir kürk ceket) ve Jon Snow’un Winterfell’e ya da Winterfell’in yakınlarına ulaştığı tahmin ediliyor.  Jon Snow, Ak Gezenler ile verilecek büyük savaş kapıya dayanmışken gerçek kimliğini de öğrenmeye çok yakın!

2- Bu arada, Cersei Lannister Red Keep’te tek başına hüküm sürmeye devam ediyor.

3- Bran Stark… 6 bölümden oluşan final sezonunda, dizinin bölüm sürelerinin uzadığını daha önce yapımcılar tarafından açıklamıştı. Her bölümün en az 1 saat olacağı belirtilen dizide final yaklaştıkça bölüm süreleri artacak.

4- Daenerys Targaryen’in her zamanki umudu, 5- Arya Stark, 6- Sansa Stark’ın ın olaylar karşısındaki soğukluğu

4- Buz ve Ateşin Şarkısı’nın final sezonunda Daenerys Targaryen’in yeni kostümündeki detaylar göz kamaştırıyor…

5- Arya Stark’da Winterfell’de. Kardeşlerin birleşmesi yakın gibi görünüyor…

6- Final sezonunda Daenerys Targaryen ve Jon Snow, Sansa ile karşılaşacak. Sizce bu karede Winterfell’in başındaki Sansa, kardeşi ve Dany’e mi bakıyor? Cevabı finalde öğreneceğiz…

7-8-9-  Lannister Kardeşler

7- Cersei Lannister da dahil olmak üzere yeni sezonda tüm karakterlerin yüzünde endişeli bir ifade yer alıyor.

8- Yeni sezonda bir süre sakallı bir şekilde karşımıza çıkacak Jaime Lannister’ın yüzündeki mağrur ifade sürpriz bir şeylerin habercisi olabilir.

9- Tyrion Lannister, geçtiğimiz sezonda Jon’un, Daenerys’in yatak odasına girdiğini görmüş ve bu durumdan memnun kalmamıştı…

10- Tarth Brienne, 11- Lord Varys, 12- Davos Seaworth, 13- Samwell Tarly

10- Brienne of Tarth, bir kadının bazen erkeklerden daha fazla güçlü olabileceğini gösteren bir karakter…

11- Lord Varys… Unutmayın, hiçbir karakter güvende değil! Önceki sezonlarda olduğu gibi sürpriz isimler ölüp, beklenmedik kişiler hayatta kalabilir…

12- Jon Snow kadar endişeli görünen Davos Seaworth, dirildiğini gördüğünden beri Jon’un sağlam bir destekçisi oldu.

13- Mutlu görüntüsüyle bizi şaşırtmayan Sam Tarly’nin fotoğraftaki bu ifadesi birleşme için iyi haberlerin müjdecisi olabilir. Sam, Jon Snow’u 5. sezondan beri görmemişti. Ayrıca yeni sezonda Bran ve Sam’in ortaya çıkaracağı gerçek Demir Taht’ın gerçek varisini değiştirmeye yetecek gibi.

Game of Thrones dizisi hayranlarının seyahat etme alışkanlıklarını etkiliyor.

SEYAHAT TUTKUSUNU ATEŞLİYOR

Game of Thrones dizisi tüm dünyada insanların, dizinin çekimlerinin yapıldığı yerlere seyahat etmesine neden olacak mekanları da bünyesinde barındırıyor.

İZLANDA: Beyond the Wall (Duvarın Ardı), Thingvellir Ulusal Parkı,  Svínafellsjökull Buzulu, Mývatn Gölü
HIRVATİSTAN: Lokrum, eski köle şehri Meereen’e ev sahipliği yapan Split, Dubrovnik, zengin ve kudretli Braavos şehrinin çekildiği Hırvatistan kıyılarındaki Šibenik kenti
İSPANYA: Hayali Dorne şehrinin yansıtıldığı Sevilla
İSKOÇYA: Doune Kalesi
KUZEY İRLANDA: Ward Kalesi, Tollymore Ormanı, Audley’s Castle, Ballymoney Karanlık Ağaçlık, Ballintoy Limanı
MALTA: Ricasoli Kalesi
YUNANİSTAN: Meteora FAS: Essaouira, Ouarzazate…

Dizinin hayranları, 7 Krallık’ın havasını taşıyan bu destinasyonlarda tatillerinin keyfini sürmek için kışın gelmesini (winter is coming) beklemiyor.

ilk kez seyirci karşısına çıktığı 2011 yılından bu yana tüm dünyada milyonlarca hayranını her bölümde ekran başına kilitleyen Game of Thrones, sezonlarında ekranlara yansıttığı İzlanda, İspanya, Hırvatistan ve Kuzey İrlanda gibi destinasyonları mutlaka görülmesi gereken cazibe merkezleri haline getirdi.

2017 yılında yayınladığımız “Game of Thrones dizisi tüm dünyada seyahat tutkusunu ateşliyor” başlıklı haberimizde seyahat uzmanı Hotels.com’un paylaştığı tüm veriler yapımın seyahat etme alışkanlıklarını nasıl etkilediği gözler önüne sermişti.

İşte HBO tarafından yayınlanan dizinin final sezonuna ait olan ilk fragman;