Atlasglobal Tacikistan uçuş ağını genişletiyor

Atlasglobal Havayolları, Somon Air ile kod paylaşımı (code share) anlaşması imzalayarak uçuş ağına yeni bir nokta ekledi.

Atlasglobal Havayolları, anlaşma ile haftada üç frekans olarak yapılan İstanbul-Duşanbe-İstanbul seferleri için kendi kodunu kullanarak bilet satışı yapabilecek.

08 Şubat 2019 tarihi itibarıyla geçerli olan anlaşmaya göre Air France, KLM, Air Serbia, Scat havayolu şirketleri ile ortak uçuşlarını sürdüren Atlasglobal Havayolları, Somon Air tarafından haftada üç frekans olarak icra edilen İstanbul-Duşanbe-İstanbul seferlerine kendi kodlarını koyarak satış yapabilme imkanı bulacak.

YOLCULARA YENİ SEYAHAT İMKANI

Yapılan anlaşma sayesinde iki büyük havayolu şirketi hem mevcut iş birliklerini güçlendirmiş olacak hem de birbirinin uçuş ağına erişim imkanı ile yolculara yeni seyahat imkanları sunulmuş olacak.

YENİ HATLAR EKLENECEK

Codeshare anlaşmasının ardından bir açıklama yapan Somon Air Genel Müdür Yardımcısı (CEO first DEPUTY) Suhrob Juraev, “Bu anlaşma ile Somon Air, Atlasglobal’in Tacikistan’daki güvenilir partner havayolu olma konumunu güçlendirecek. Yakın zamanda İstanbul ve Duşanbe ötesindeki noktaları da anlaşma kapsamına ekleyerek Atlasglobal ile iş birliğimizi genişleteceğiz” dedi.

Anlaşmayla ilgili görüşlerini paylaşan Atlasglobal Havayolları Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Arşan ise şunları söyledi:

“Tacikistan’ın en güvenilir havayolu Somon Air ile imzaladığımız codeshare anlaşması nedeniyle memnuniyetimizi ifade etmek isterim. Code share anlaşması sayesinde yolcularımıza İstanbul ve Duşanbe üzerinden aktarmalı seferler ile daha fazla uçuş alternatifi sağlamış olacağız.”