M.I.C.E Sektörünün çıtası yükseliyor!

Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete

“Fuarcılık sektöründe ziyaretçi sayısını artırmak için geçmişte en fazla tercih edilen yol, kalemden oyuncağa kadar eşantiyon dağıtımı yapılmasıydı. Günümüzde bilinçli ve nitelikli müşteri kavramının oluşması ve teknolojinin maksimum imkanlar sunmasıyla sektörde başarılı fuar konseptleri yaratmanın kriterleri de değişti” açıklamasında bulunan Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete, sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Doğru ziyaretçiye ulaşmak artık daha kolay!

“Geçmiş yıllarda kalemden anahtarlığa ve oyuncağa kadar çeşitli eşantiyon dağıtımı ile stantlara ziyaretçi çekiliyordu. Lakin katılımcılar doğru hedef kitleye ulaşmakta ya da ulaştığı kitleye kendini ifade etmekte sıkıntılar yaşayabiliyordu. Günümüzde ise teknolojik gelişmeler ve bilinçli müşteri kavramının oluşmasıyla doğru ziyaretçi kitlesine ulaşmak ve katılım yapılan fuarda teknolojiden faydalanarak markanın kendini en doğru şekilde ifade etmesini sağlamak mümkün” açıklamasında bulunan Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete, mobil duyurular, aplikasyonlar, interaktif sunumlar ve sanal gerçeklik deneyimleri ile doğru kitlenin stantlarda daha uzun ve verimli kalmasının sağlandığını, yapılan uygun prezentasyon ile potansiyel bayi-müşteri kitlesinin de daha kolay kontak sağladığını belirtiyor.

“Stant tasarımları ve ürünlerin sunulma şekli tamamen değiştiriyor”

İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Expo ve Dünya Helal Zirvesi gibi Türkiye’nin prestijine ve ticaretine katkı sağlayan organizasyonlara imza atan ve projenin oluşturulması; pazarlama ve satış aktiviteleri, kurumsal ilişkiler, operasyon yönetimi ve operason konularında A’dan Z’ye hizmet veren Discover Events, yurt dışında önemli fuarlara milli katılım sağlayarak Türk firmaların bu organizasyonlara katılımlarını da organize ediyor. “Yurt dışında organizatörler fuarlarına katılım yapan firmaların stant kurulumlarında özellikle görsel avantaj sağlayabilecek detaylara önem veriyor” diyen Discover Events Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ete, gelişen teknoloji ile fuar stantlarının tasarlanma ve yeni ürünlerin sunulma şeklinin de tamamen değişeceğini söylüyor.

“Teknoloji geliştikçe insanların üretim yaptıkları ürünü yada hizmetlerini tanıtma yolları da buna paralel olarak gelişmekte. Şu anda kullanılan stratejilerin arasında hologramlar, robotlar ve interaktif standlar ön planda çıkıyor. Bu konuda kendisini geliştirebilen firmalar, fuar katılımcılarının her tür teknolojik taleplerini yerine getirebiliyor, inovatif çözümler üretebiliyorlar. Biz de Discover Events olarak müşteri kitlesinin dikkatini çekmek ve kaliteli bir deneyim yaşamasını sağlamak için teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyoruz” diyen Ete, bu bağlamda müşterilerinin her tür beklentisine uygun çözümler geliştirebileceklerini belirtiyor.