The Marmara Otelleri Goût de France’da

The Marmara Taksim ve The Marmara Pera otelleri, bu yıl beşinci kez düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinde aynı anda Fransız mutfağından lezzetlerin sunulduğu Goût de / Good France etkinliğine katılıyor.

“Fransa Avrupa ve Dışişleri Bakanlığı” öncülüğünde düzenlenen Goût de / Good France, ilkbaharın birinci günü olan 21 Mart’ı, Fransız mutfağını 5 kıtada 5 binden fazla şefi bir araya getirerek kutluyor.

The Marmara Taksim

Goût de / Good France kapsamında 21 – 23 Mart’ta The Marmara Taksim’de şef Tolga Özkaya’nın liderliğinde Fransız mutfağının eşsiz lezzetleri sunulacak. The Marmara Taksim’in şefi Tolga Özkaya’nın bu özel gün için hazırladığı menüde Fransız usulü soğan çorbasından dil balığı Meuniere’ye, kırmızı şarapta pişirilmiş sebzeli Bourguignon usulü sığır etinden elmalı tarta kadar seçkin yemekler yer alacak.

The Marmara Pera

Sadece 21 Mart’ta sunulacak The Marmara Pera menüsü ise tavada pişmiş kaz ciğeri, Bodeaux şarabı ile ağır ateşte pişmiş dana yanak, provensal trüflü kereviz, vişneli krem brule, rum baba gibi lezzetleri içeriyor.

Rezervasyon:
Taksim / 0212 334 83 00 – taksim-info@themarmarahotels.com
Pera / 0212 334 03 00 – pera-info@themarmarahotels.com

GOUT de / GOOD FRANCE HAKKINDA

Goût de / Good France ruhunun amacı, dünyanın dört bir yanından, her kategoriden restoranı, bu birleştirici ruh etrafında bir araya getirmek. İlki 2015 yılında düzenlenen bu uluslararası etkinlik, “Fransız gastronomi yemeğinin”, UNESCO tarafından “Dünya Kültür Mirası” listesine dâhil edilmesiyle düzenlenmeye başlamıştır. Bu suretle, her yıl 21 Mart’ta, restoranlar misafirlerine, Fransız usulü ‘Art de vivre’i (yaşama sanatı) deneyimleme imkânı sunarak, söz konusu sanatın kendini yenileme potansiyeli, paylaşım, yemek zevki, “güzel yemeğe” saygı, insana ve yeryüzüne saygı gibi değerleri onurlandırıyor. 2018 yılında, 152 ülkede 3 bin 500 restoran etkinliğe katıldı; 300 bin adet menü sunuldu ve bu vesileyle 156 büyükelçilik ve konsolosluklarda yaklaşık 8 bin konuk ağırlandı.