Travelport’un “Seyahat Endüstrisinin Dijital Dönüşümü” etkinliğine yoğun ilgi

Alanında ödüllü ve öncü online seyahat acenteleri Travelport Türkiye’nin “Turizm ve Seyahat Endüstrisinin Dijital Dönüşümü” temalı etkinliğinde buluştu.

Seyahat endüstrisinin gelecek eğilimlerini ve dijital vizyonunu ele alan Türkiye’de konusunda ilk olan etkinlik büyük beğeni topladı!

The Marmara İstanbul Hotel’de gerçekleştirlen etkinliğe seyahat acentelerinin üst düzey yöneticileri, TÜRSAB Uçak Biletleme ve İata İhtisas Başkanlığı, Travelport Ülke Müdürü ve Genel Müdürü, Travelport Lübnan, Travelport Brüksel ve Travelport Güney Afrika temsilcileri katıldı.

“SUNDUĞUMUZ DİJİTAL HİZMETLERİ HAYATA GEÇİRMELİLER”

Travelport’un 2018 Dijital Global Seyahat araştırmasının sonuçları ışığında gelecek teknoloji ve trendleri Türkiye’nin lider çevrimiçi seyahat acentelerine tanıtmak ve ülkemiz seyahat endüstrisinin dijitalleşmesine dinamizm katmayı amaçlayan etkinlik hakkında konuşan Travelport Türkiye Genel Müdürü İbrahim Önder Köymen, “Travelport için Türkiye pazarı çok önemli. Ticari ortaklarımızı, acentelerimizi sektörünü en son ve en yeni teknolojileriyle tam donanımlı hale getirmek Travelport’un öncelikli gündeminde” dedi. Köymen ayrıca, dijital pazarın rolü ve önemi oldukça büyük ve müşterilerilerine sundukları yüksek kaliteli, hızlı hizmeti daha da etkin kullanmaları için biletleme yapan firmaların kendilerinin sunduğu dijital hizmetleri hayata geçirmeleri gerektiğine vurguladı.

“DİJİTAL DÖNÜŞÜMDE ZAMAN KAYBETMEMELİYİZ”

Etkinliğin ana konuşmacısı LuckyEye Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Artan, “Dijital Dönüşüm Yolculuğu ve Yapay Zekâ Teknolojileri” temalı bir konuşma yaparak “Dönüşmemiz, yaptığımız işi daha farklı nasıl yaparız diye düşünmemiz gerekiyor. Dijital dönüşüm için geç kalmadık ama bu alanda zamanda kaybetmememiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

2022 YILINDA MOBİL KULLANICI SAYISI 61.34 MİLYON OLACAK

Travelport Güney Afrika yöneticisi Olivia Uys ise mobil uygulama konusunu ele aldı.

Olivia Uys, ‘’Bugün seyahate çıkan kullanıcıların yüzde 84’ü yolculuk sırasında çevrimiçi ve çevrimdışı bütün kanalları kullanarak bilgi sahibi olmak istiyor. İş amaçlı seyahat edenlerin yüzd 87’si ise yolculukları boyunca birden fazla cihaz kullanıyor. Yüzde 66’sı ise telefonunda birden fazla seyahat uygulaması bulunduruyor. 2022 yılında aktif mobil kullanıcı sayısının ise 61.34 milyon olacağı tahmin ediliyor’’ diyerek dönüşümde mobil teknolojilerin önemini tekrar vurguladı.

TÜRSAB Uçak Biletleme ve İATA İhtisas Başkanı Numan Olcar

TEŞEKKÜR EDİYORUZ ÇÜNKÜ…

TÜRSAB Uçak Biletleme ve İATA İhtisas Başkanı Numan Olcar, Travelport’a Türkiye’ye getirdiği yeniliklerden ötürü teşekkür etti ve “Travelport’a teşekkür ediyorum çünkü E-Net uygulamasının Türkiye’ye getirilmesinde ve Türk para bilimine çevrilmesinde bir iş birliği gerçekleştirdiler biliyorsunuz E-net bir dijital para birimidir. Üyelerimiz bunu kullanmaktalar” dedi.

“TÜRKİYE İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Travelport Türkiye Özbekistan Ülke Müdürü Mohaasin Irtaqa, dünyanın artık dijital bir dünya olduğunu dile getirerek şöyle konuştu:

“Travelport’un “2018 Global Dijital Seyahat Raporu” çok önemli çünkü bu raporda Türkler dünyada 7 sırada. Bu başarıyı sağladığımız acentelerimizi kutluyorum. Dijital dönüşümün tüm aşamalarında sizlerle çalışmaktan büyük onur duymaktayız. Birlikte bu sıralamada daha iyi noktalara ulaşmak için Travelport olarak Türkiye için elimizden geleni yapmaya hazırız.”

Keyifli geçen etkinlik, Türkiye’yi dijital seyahat sektöründe 7. sıraya taşıyan yurt içindeki organizasyonlarda birçok ödül alan lider online seyahat acentelerine plaketlerinin verilmesi ile sonlandı.