Bodrum’dan yeni bir zincir otel markası doğuyor

Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır

SİANJİ GROUP almış olduğu yeni kararla SİANJİ HOTELS zincirleri olarak büyümesini sürdürecek. Grubun ilk uygulamalarından birisi olan SİANJİ Well-Being Resort Bodrum tatil anlayışına farklı ve yeni bir konsept sunarak oluşturuldu. SİANJİ HOTELS, ilk uygulaması Sianji Wellbeing Resort Bodrum’un yanı sıra şehir otelciliğinden resort otelciliğine kadar çok geniş yelpazede yatırımcılara işletmeci olarak hizmet sunuyor.

KONSEPT TURİZM YATIRIMLARI KAZANDIRIYOR

Turizm sektörünün 34 yılı aşan bir süredir içerisinde bulunan SİANJİ HOTELS Yönetim Kurulu Başkanı Recai ÇAKIR, bugün ülkemizdeki turizm yatırımcılarının en önemli sorununun konsept oluşturulması, finansal model ve yatırımların geri dönüşümlerinin çok yavaş ve uzun sürede olduğunun altını çizerek şunları söyledi:

HEM YATIRIMCI HEM İŞLETMECİ

“SİANJİ HOTELS olarak turizm yatırımcılığının yanı sıra “Otel İşletmeciliği” gibi farklı bir duruşumuz var. Uzun yıllar projesinden, inşaatından işletmesine kadar yatırımcı olarak bulunduk. Ekibimizle birlikte yeni yatırımcılara bu tecrübelerimizi projesinden işletmesine kadar aktarmak istiyoruz. Özellikle Anadolu’da çok büyük potansiyel var olduğunu öngörüyoruz . Kültür turizminde talebin artmasıyla birlikte Anadolu’da ülkemizin kültür değerlerini ziyaret etmek isteyen büyük bir yerli yabancı kitle var. Hepsinin ortak sorunu konaklama imkanları. Uluslararası zincirler tek olmalarından dolayı fiyatları yüksek tutuyor. Yerli yatırımcılarımız ise doğru yatırımları yapamadıkları için kaliteli ve konforlu konaklama ortamı sağlayamıyorlar veya yanlış yatırımlarla para kaybına uğruyorlar. SİANJİ HOTELS olarak inşaattan, işletmeye kadar farklı çözüm önerilerimiz var ve bu vizyonla yola çıktık”.

FARKLI MİSAFİRE FARKLI KONSEPT OTELLER

Çakır konuşmasını şöyle sürdürdü, “SİANJİ bizim ana markamız olacak. Her misafir grubuna uygun farklı otel modelleri tasarlıyoruz. İnşaat tecrübemiz nedeniyle her gelir grubu ve misafir kitlesine uygun kaliteli modellerimiz mevcut. Hiç şüphesiz ki burada en önemli konu yatırımların hızlı geri dönüşümü. Bizim en büyük farkımız turizm yatırımlarını rezidans projesine entegre ederek karma bir proje ile yatırımın hızla geri dönüşümünü sağlamak. (Yatırımın yarısı rezidans yarısı otel olarak planlandığı taktirde rezidans satışı ile elde edilen gelir ile projenin tamamının finansmanı da sağlanmış oluyor.) Böylesine büyük bir yapıda, Dr. Faik Öztunç grubumuza katıldı. Kendisi turizm sektöründe markalaşma, operasyon ve yatırımlar konusunda son derece deneyimli, donanımlı bir yönetici. Ülkemizin en fazla bilinen otel gruplarında üst düzey yöneticilik yapan önemli bir kişidir. Amacımız bir yandan yatırımcılara bütçelerine uygun doğru yatırımı yapmaları noktasında iş birliği yapmak diğer yandan da misafirlerimize bütçelerine uygun konforlu konaklama tesisleri sunmak.”

HEDEF GLOBAL BİR MARKA YARATMAK

SİANJİ HOTELS ve markalarını ülkemizden başlayarak global bir marka yapma hedefiyle yola çıktıklarını belirten Dr. Faik Öztunç, ülkemizin yeni konsept ve markalarla tanışacağının belirterek şunları söyledi:

“Sianji Well-Being Resort Bodrum’dan başlayarak yeni bir turizm otel zinciri oluşturmayı hedefliyoruz. SİANJİ HOTELS olarak amacımız otelin yapılacağı yer ve konseptine göre kullanacağımız markalarımızla, yatırımcılarla beraber büyümektir. Öncelikle turizm yatırımcısına gözetimimizde ve yardımımızla en efektif ve en optimal oteli yaptıracağız. Daha sonra da tesisi SİANJİ markalarından birisi ile işleteceğiz. Yatırım esnasında özellikle inşaat ve otel malzemelerinin en uygununun en iyi fiyatla satın alınması için her zaman yatırımcının yanında olacağız (Çünkü SİANJİ Grup hem yatırımcı, hem inşaatçı, hem de işletmeci). Dolayısıyla, hizmetimizi sadece işletme döneminde değil, yatırım döneminde de vereceğiz.

ALINAN HİZMETİN PARASININ ÖDENDİĞİ: STAY&GO KONSEPTİ

Butik Otel’den, “Dry Otel”e ve rezidans işletmesine kadar çok geniş bir konsept ve markayla hem yatırımcıların hem de misafirlerimizin karşısına çıkıyoruz. Örneğin “Stay&Go”; özellikle iş insanları ve yöneticiler tasarlanan konseptimizin mottosu, ekonomik, kaliteli ve ulaşımı kolay olacak. Sadece alınan hizmetlerin ücretlerinin ödeneceği “Stay &Go” konseptinde, konforlu ve huzur veren bir odada uyuyacak, sabah sporlarını yapıp, iyi bir kahvaltıdan sonra iş görüşmelerine gidecekler.

SAĞLIKLI OTEL KONSEPTİ: DRY HOTELS

Diğer bir konseptimiz ise “Dry Hotels”; bu konsept tamamen sağlıklı yaşam tarzını benimseyen, spor yapan, alkol sigara kullanmayıp beslenmesine dikkat eden misafirlerimiz için tasarlandı. Dünyada süratle yükselen bu konaklama trendini ülkemizle de tanıştırarak bir ilke imza atacağız.

WELL-BEİNG KONSEPTİ

Şüphesiz ki, Well-Being, Wellness, Detox turizmde yükselen değerler. Misafirlerimizde beslenme, fiziksel kondisyon, ruhsal arınma bilinci arttıkça Well-being konseptindeki otellere talepte sürekli yükseliyor. SİANJİ olarak bu konseptte öncülük ediyoruz. (Bodrum’daki SİANJİ Well-Being Resort son 5 yılda çeşitli uluslararası 25 ödüle laik görülmüştür.)