Mecidiyeköy’de bir otel daha yükseliyor!

Last Updated on 12 Nisan 2019 by Yaşar Çelik

İstanbul’da ulaşımın ana arterlerinden Mecidiyeköy’deki eski Türk Telekom Genel Müdürlük binasının yerine otel yapılıyor. 

Antalya merkezli Melas Hotels’in ilk şehir oteli olacak olan bu otelin açılışı, gelecek yıl bu zamanlarda yapılacak. 185 odalı ve 15 katlı olması planlanan otelin beş yıldızlı bir iş oteli olması hedefleniyor. Hali hazırda kaba inşaat sürüyor. Henüz üçüncü kata kadar gelinmiş durumda.

Melas Hotels Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Ali Karamancı, kendi işletecekleri otellerinin bölgedeki oteller arasında yükseleceğini söylüyor. Gayrettepe’ye doğru artan plazalar arasında iş insanlarının konaklama ihtiyacına cevap verecek nitelikte her türlü donanıma sahip olacak otelle birlikte turizm hareketliliğinin daha da artacağı öngörülüyor. Otelin yatırımcısı olarak Karamancı, bu bölgedeki otel sayısının gittikçe artacağını düşünüyor.

Melas Hotels’in hepsi Antalya’da toplam 900 odaya sahip üç tane sahil oteli var. İstanbul’daki inşaat bitince otel sayısı dörde ulaşacak ve ilk şehir otellerini açmış olacaklar. Melas Hotels, eskiden Türk Telekom Genel Müdürlüğü olan bu binayı 2015 yılında 85 milyon TL’ye satın almıştı.

Bu yerli marka da şehir otelciliğine giriyor!