Divan Diyarbakır kapılarını konuklarına açtı

Son Güncelleme Tarihi

Divan Diyarbakır, kapılarını misafirlerine açtı. Divan Diyarbakır,153 odası eşsiz Divan lezzetlerini misafirleriyle buluşturan Divan Pub ve Divan Patisserie ile hizmet vermeye başladı. İşte Divan Diyarbakır oteline ilişkin detaylar…

Yöresel kültürü Divan hizmet kalitesiyle birleştirerek çağdaş ve zarif bir şekilde yorumlayan Divan Diyarbakır, hem iş hem de tatil için seyahat eden misafirlerine unutulmaz bir konaklama deneyimi sunuyor.

153 ODAYLA HİZMET VERECEK

10 bin yıla yakın geçmişinde sayısız medeniyetleri ağırlamış bu toprakların misafirperverlik geleneğini yaşatan Divan Diyarbakır’ın 127 superior oda, 16 deluxe oda, 9 süit, 1 engelli odası olmak üzere, toplam 153 odasında yörenin kültüründen izler taşıyan detayları modern ve lüks tasarımla bir araya getiriyor.

TARİHİ MEKANLARA YAKIN MESAFEDE

Diyarbakır’ın gözde tarihi mekanlarına yakın mesafede konumlanan Divan Diyarbakır, Tarihi Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri, Dicle Nehri, Hasan Paşa Hanı, Malabadi Köprüsü, Ulu Cami, Sülüklü Han, 4 Ayaklı Minare, On Gözlü Köprü, Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi, Asur Kalesi, Çayönü Höyüğü, Zerzavan Kalesi, Gazi Köşkü, Meryem Ana Kilisesi ve Surp Giragos Ermeni Ortodoks Kilisesi gibi tarihe tanıklık etmiş mekanları keşfetmek isteyen misafirlerine benzersiz bir deneyim vadediyor.

MERKEZİ KONUM

Diyarbakır’ın en yeni 5 yıldızlı oteli olan Divan Diyarbakır, havalimanına 4 km, organize sanayi bölgesine 8 km ve iş merkezlerine yürüme mesafesinde bulunan konumuyla iş toplantıları, kongre ve konferansların da önemli adresi olacak.

TOPLANTI VE ETKİNLİKLERİN YENİ ADRESİ

Son teknolojiyle donatılmış 6 ayrı toplantı alanına sahip Divan Diyarbakır, kokteyl düzeninde 600 kişiyi ağırlayabilen 660 m2lik kolonsuz balo salonu, Divan etkinlik ekibinin organizasyon tecrübesiyle birlikte her türlü etkinlik için hizmet sunuyor. Tüm toplantı odalarında tam donanımlı ses ve ışık sistemleri, video konferans olanakları ve LCD TV yüksek ses ve görüntü kalitesiyle toplantıların yapılmasına olanak sağlıyor.

HAVUZ BAŞINDA ORGANİZASYON SEÇENEĞİ

Unutulmaz etkinlikler için Divan Diyarbakır’ın bir diğer seçeneği ise havuz başı seçeneği oluyor. Mutfağı, yiyecek içecek servis alanı ve açık havuza bağlı havuz barıyla bu özel mekanda düzenlenecek her organizasyon, havuzun mavi sularından süzülen ışıklarla daha da parıltılı olacak. Havuz yanındaki 550 m2’lik açık alanda misafirler ağırlanabilirken 170 m2lik alanın üzeri tente ile kapatılabiliyor.