Rixos’tan üç yeni otel geliyor

Last Updated on 22 Nisan 2019 by Turizm Günlüğü

Fettah Tamince’nin turizm şirketi Rixos, Kuzey Afrika’da büyüme kararı aldı. Rixos, 3 yeni otel açmak için çalışma başlattı.

Türk turizminin en önemli markalarından Rixos, yurt dışı pazarında büyümesine devam ediyor.

YÜZDE 100 BÜYÜME KARARI

Rixos, üç oteli bulunan Mısır’da yüzde 100 büyüme kararı aldı ve bu sayıyı 6’ya çıkarmak için çalışma başlattı.

HEDEF 3 OTELİ BU YIL İÇERİSİNDE HİZMETE SOKMA

Körfez medyasında çıkan bilgilere yer veren Dünya Gazetesi’nden Kerim Ülker imzalı habere göre Rixos; Mısır’ın turizm üssü Hurghada’da açacağı 3 oteli bu yıl içinde hizmete sokmayı hedefliyor.

İŞTE YENİ AÇILACAK OTELLER VE DESTİNASYONLARI

Rixos Mısır CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yıldırım’ın verdiği bilgilere göre 3 otel, Hurghada Bölgesi’nde yer alan Makadi Körfezi, Magwwish ve Sahl Hasheesh yerleşimlerinde olacak.

HURGHADA’DA TOPLAMDA 2 BİN ODAYLA HİZMET VERECEK

Her şey dahil sistemiyle faaliyet gösterecek olan bu 3 tesisin açılmasıyla Hurghada’da toplam oda sayısı ise 2 bine yükselecek. Hurghada’nın yanı sıra Rixos’un başkent Kahire ve Marsa Alam kentlerinde de otel açması hedefleniyor. Bu iki otelin ise 2023’e kadar açılması gündemde…

8 OTEL 10 YATAK KAPASİTESİ

Böylece ülkedeki Rixos otellerinin sayısı 8’e yatak kapasitesi ise 10 bine ulaşacak. Şu anda Rixos’un turizm merkezi Sharm Al-Sheikh’te 3 oteli var. Bu oteller ise Rixos Sharm El Sheikh, Rixos Premium Seagate ve Rixos Alamein adıyla faaliyet gösteriyor.

Rixos’tan 150 milyon liralık yeni otel yatırımı