Munzur Vadisini Düş Patikası ile keşfedin

munzur vadisi
Munzur Vadisi, Munzur Dağlarının orta bölümünde yer alan tepelerin güney yamaçlarından pek çok kol halinde başlar.

Endemik bitki örtüsüyle Tunceli’ye 6 km uzaklıkta bulunan Munzur Vadisi, Türkiye’nin en önemli milli parklarındandır. Düş Patikası Tur Acentesi ile Munzur, Tunceli ve Ovacık’ı gezip Anadolu’nun şaşırtıcı doğal güzellikleri ve kültürüyle bezenmiş; Sünni, Alevi, Türk, Ermeni ve Kürt nüfusun tarihi mirasını; Munzur Vadisi’nin doğal güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

https://www.duspatikasi.com/#
https://www.duspatikasi.com/#

3 gece 4 gün İstanbul çıkışlı MUNZUR VADİSİ – OVACIK VE TUNCELİ turunun detayları Düş Patikası web sitesinde şu şekilde belirtilmiş:

  1. Gün İstanbul >> Elazığ >> Kemaliye

Pegasus Hava Yolları ile Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan saat 06.40’da Elazığ’a hareket ediyoruz ve saat 08.25’de Elazığ Havalimanı’na inmiş oluyoruz. Güzel bir kahvaltının ardından Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Ocak Köyü’nü geziyoruz ve sonrasında Kemaliye’ye ulaşmış oluyoruz. Kemaliye gezimiz sırasında Etnografya Müzesi, Çarşı, Kadı Gölü, Başpınar Köprüsü, tarihi evler, sokaklar ve Taş Yolu geziyoruz. Günün sonunda Karanlık Kanyon’da tekne turu yaptıktan sonra konaklama için Kemaliye’de bulunan otelimize geçiyoruz.

2. Gün Kemaliye >> Erzincan >> Tunceli

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Erzincan’a hareket ediyoruz. Erzincan şehir gezimizin ardından Çağlayan Beldesi’nde bulunan ve Türkiye’nin en büyük şelaleleri arasında sayılan Girlevik Şelalesi ile devam ediyoruz. Şelale gezimizin ardından birçok endemik bitkiye ev sahipliği yapan, bu eşsiz güzellikteki coğrafyada bulunan Pülümür Vadisi ve Kutu Deresi’nde, su ve kuş sesleri arasında vereceğimiz çay ve fotoğraf molalarının ardından Tunceli merkeze geliyoruz. Tunceli merkezi gezdikten sonra konaklama için otelimize geçiyoruz.

3. Gün Tunceli >> Ovacık

Sabah kahvaltısı ardından, görseli ile akıllardan çıkmayacak güzelliklere sahip Munzur Vadisi’nden geçerek türkülere destan olan Munzur Dağları’nın güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a geliyoruz ve sonrasında Mercan Vadisi’ne doğru yola çıkacağız. Mercan Vadisi’nde ki doğal yaşamı fotoğraflayıp, vadi içerisindeki kısa yürüyüşümüzü yaptıktan sonra Munzur Gözeleri’ne doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde zengin bitki örtüsünün nimetlerinden de faydalanıp fotoğraflar molaları da vereceğiz. Munzur suyunun doğuş yeri olan Gözeleri gezdikten sonra Ovacık merkeze dönüyoruz. Ovacık belediyesini ziyaret edip çalışmalar hakkında da bilgi aldıktan sonra akşam yemeği için tesisimize geçiyoruz. Konaklamamız Ovacıkta bulunan pansiyonda yapılacaktır.

4. Gün Tunceli >> Elazığ >> İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından Ovacık’tan ayrılıyoruz. Munzur Vadisi’nde bulunan; Munzur’un can sularından Halbori Gözeleri ve Laş Deresi’ni görüyoruz. Pertek’te vereceğimiz çay molası ve serbest zamanın ardından Pertek Kalesi’ni görüyor ve feribot ile Harput’a geçiyoruz. Harput gezimizin ardından Elazığ Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Pegasus Hava Yolları ile Elazığ Havalimanı’ndan saat 21.25’te İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz.