Ünlü otel grubu Küba’daki ilk beş yıldızlı resort otelini açıyor

Son Güncelleme Tarihi

Kempinski Otelleri ve Grupo de Turismo Gaviota SA, Küba’nın ilk beş yıldızlı lüks resort oteli Cayo Guillermo Resort Kempinski için yönetim sözleşmesini imzaladı.

Kempinski Otelleri ve Grupo de Turismo Gaviota SA, Küba’nın ilk beş yıldızlı lüks resort oteli Cayo Guillermo Resort Kempinski için yönetim sözleşmesini imzaladı.

Ülkenin ilk beş yıldızlı şehir oteli olan Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana’yı yaklaşık iki yıldır yöneten Kempinski, Karayipler’deki yeni oteli ile Amerika kıtasındaki varlığını genişletiyor.

Şu an inşa halinde olan Cayo Guillermo Resort Kempinski’nin bu yıl içinde açılması planlanıyor.

İLKLERİN OTELİ OLACAK

Havana’nın yaklaşık 500 kilometre doğusunda, Cayo Guillermo’da bulunan yeni resort otel, markanın konuklarına tropik adanın başkentindeki koşuşturmaca ve telaşından uzak, özel bir deneyim sunacak.

Bu lüks otel ayrıca, Küba’nın her şey dahil olmayan ilk resort oteli olma özelliğine sahip.

GEZGİNLERE HİTAP EDECEK ŞEKİLDE YENİDEN TASARLANDI

Otel, Ernest Hemingway’in Cayo’ya olan bağlılığı ve sevgisinden ilham alarak çağdaş gezginlere hitap edecek şekilde yeniden tasarlanan eşsiz ve otantik bir deneyim sunacak.

Bu resort otel, Atlantik Okyanusu’nda ilerleyen bir geminin pruvasını andıracak şekilde inşa edilecek.

Doğa manzarası ve geniş bahçelerle çevrelenen resort otelde 245 oda ve süit bulunacak.

Bunların arasında her biri kendi havuzuna sahip, panoramik manzaraları ve en az 75 metrekarelik alanıyla, altı adet su üzerinde konumlanmış villa ve 200 metrekarelik su üzerinde presidential süiti de bulunuyor.

Standart konuk odalarının da çoğu, önü açık şekilde deniz manzarası sunarken, meşhur beyaz kumlu Playa Pilar Plajı da doğrudan tatil köyünün bitişiğinde yer alıyor.

CARMENATE: FARKLI BİR DENEYİM SUNACAĞIZ

Grupo de Turismo Gaviota İcra Kurulu Başkanı Carlos Miguel Latuff Carmenate “Şehir otelimiz Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana‘nın açılışını neredeyse iki yıl önce başarılı bir şekilde gerçekleştirdikten sonra, özel lüks resort otelimiz Cayo Guillermo Resort Kempinski’yi de yakın tarihte açarak farklı bir deneyim sunacağız,” diyor.

MARKUS SEMER: KURDUĞUMUZ BU GÜÇLÜ ORTAKLIK BİZE GURUR VERİYOR

Kempinski Otelleri Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Markus Semer: “Projemizin büyüme hızının geçen yıla oranla % 18 artışı ile uzun süredir ortağımız olan Grupo de Turismo Gaviota SA ile imzaladığımız Küba’daki ikinci projemizden büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Venedik’in en güzel oteli San Clemente Palace Kempinski