UBER’den açıklama: Çok zor bir karar almak durumunda kalarak…

Last Updated on 31 Mayıs 2019 by Yaşar Çelik

UBER Türkiye’deki XL servisini durdurma kararı aldı. UBER artık Türkiye’de VIP alanında taşımacılık yapmayacak. UBER, Türkiye’de VAN tipi araçlarla taşımacılık yapmayacak.

UBER’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan UBER, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

UBER, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12 bin UBERXL sürücü ortağı ile 6 bin şirket UBER sayesinde gelir elde etmiştir.

“MAALESEF, ÇOK ZOR BİR KARAR ALMAK DURUMUNDA KALARAK…”

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UBERXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz.

UBER, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza “Sarı Taksi” ve “Turkuaz Taksi” ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

“TÜRKİYE’YE OLAN BAĞLILIĞIMIZI KORUYORUZ”

UBER olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UBERXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.

İstanbul’da kaç yasal sarı taksi ve Uber aracı var?