Kültür Bakanlığı Bodrum’da halk plajı açtı

Kültür Bakanlığı Bodrum'da halk plajı açılışını yaptı.
Bodrum'da daha önce açılışı yapılan halk plajından bir kare

Kültür Bakanlığı, Bodrum’un Kumbahçe Mahallesi Tavşanburnu Mevkiinde yapılan yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli halk plajının açılışını gerçekleştirdi. Plaja girişler ücretsiz, içerideki hizmetler ise makul fiyatlarla Bodrumlulara sunulacak.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Muğla’nın Bodrum ilçesinde bulunan Kumbahçe Mahallesi Tavşanburnu Mevkiinde yapımı tamamlanan halk plajının açılışını yaptı. Plaja girişin ücretsiz olacağını ve makul fiyatlarda yiyecek- içecek servisi yapılacağını belirten Bakan Ersoy, bu plajların Antalya ve Muğla illerinde yaygınlaştırılacağını söyledi.

BİN KİŞİ KAPASİTELİ PLAJ

15 dönümlük denize sıfır alana yapılan ve yaklaşık 3 milyon TL’ye mal olan 1000 kişi kapasiteli plaj, öncesinde taşlık olduğu için pek tercih edilmiyordu. Söz konusu alana güneşlenme terasları yapıldı ve iskele kuruldu. Bakan Ersoy’a açılışta bakan yardımcıları Özgül Özkan Yavuz ile Nadir Alpaslan, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Ahmet Aras, daire müdürleri, siyasi ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de eşlik etti.

GİRİŞ ÜCRETSİZ FİYATLAR MAKUL

Plaj açılışında turizm gündemine de değinen Bakan Ersoy şunları söyledi, “Geçen yıldan itibaren hedefleri yükselttik, kaliteyi artırdık. Amacımız konaklama turizminin 81 ilde yapılmasını sağlamak. Turizmin yoğun yapıldığı bölgelerde, yerel halkın da yararlanacağı bazı uygulamaları hayata geçirmeye başladık. Halk plajları da bu uygulamalardan biri. Halk plajlarının ilkini Bodrum’da bugün açtık. Her yıl 4- 5 tane ilave ederek ihtiyaç duyulan bölgelerde yapmaya devam edeceğiz. Halk plajları bölgedeki emsallere göre çok daha makul fiyatlarda hizmet verecek.”

HALK PLAJLARI YAYGINLAŞTIRILACAK

Bodrum’un dışında İzmir’in Çeşme ilçesinde de bir plajın açılacağını belirten Bakan Ersoy, “Bodrum ve Çeşme halkına hayırlı olsun diyorum. Önümüzdeki yıllarda Muğla, Aydın ve Antalya’nın ilçelerine bu sistemi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz. Halkımızın bu ihtiyaçlardan yararlanmasını sağlayacağız” diye konuştu.