Turizm camiasının acı kaybı: Nişlioğlu vefat etti

Haluk Nişlioğlu vefat etti
Haluk Nişlioğlu vefat etti

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Onursal Başkanı Haluk Nişlioğlu hayata veda etti. Nişlioğlu’nun vefatı, uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunduğu ve hizmet verdiği turizm dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Türk turizmine unutulmaz hizmetler veren duayen turizmci, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Onursal Başkanı Haluk Nişlioğlu hayata veda etti. Nişlioğlunun vefatı, uzun yıllar çeşitli görevlerde bulunduğu ve hizmet verdiği turizm dünyasında büyük üzüntü yarattı.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Haluk Nişlioğlu’nun vefatı üzerine bir başsağlığı mesajı yayınladı. İşler, mesajında şöyle dedi:

“Değerli büyüğümüz ve ağabeyimiz, onursal başkanımız Sayın Nişlioğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Türk turizmine, konaklama sektörüne uzun yıllar unutulmaz hizmetler veren değerli büyüğümüzün hayata veda etmesinin acısını yaşıyoruz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm turizm camiamıza baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz.” 08 Haziran 2019 Cumartesi günü hayata veda eden Haluk Nişlioğlu, rahatsızlığı nedeniyle bir süredir İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyordu. “

87 yaşında hayatını kaybeden Nişlioğlu’nun cenazesi 09 Haziran 2019 Pazar günü Küçükyalı Hamidiye Camisi’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Tırazlı Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Haluk Nişlioğlu kimdir?

1932 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Mithatpaşa Sanat Enstitüsü Makine Model Bölümü’nden mezun oldu. Yıldız Teknik Yüksek Okulu’nda öğrenim gördü. Askerlik görevini 1956 – 1958 yılları arasında 45. dönem yedek subay olarak yaptı. Askerlik dönüşünde Aydın’da serbest ticaret ve sanayi alanında uğraş verdi. 1958 – 1960 yılları arasında İzmir Belediyesi ESHOT Su Müşteriler Dairesi Şefliği görevinde bulundu. 1960 – 1966 yılları arasında Almanya’da çalıştı. 1966 yılında yurda döndü ve 1973 yılına kadar Aydın Pirina Yağ Fabrikası İşletmesi’nde mesul müdürlük yaptı. 1971 yılından başlayarak turizm sektöründe görev aldı. 1971 – 1987 yılları arasında Kuşadası Kuştur Tatil Köyü AŞ’de ortaklık, yönetim kurulu başkan yardımcılığı, murahhas azalık ve genel müdürlük görevlerinde bulundu. 1988 – 1991 yılları arası Yaşar Holding bünyesindeki Altınyunus Tatil Köyü’nde turizm danışmanlığı görevi yaptı. 1991 – 1995 yılları arasında Kuşadası Onura Otel’de turizm genel koordinatörlüğü görevinde bulundu. 1973 yılında Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Derneği’ne (ETİK) üye oldu. 1977 – 1981 yılları arasında ETİK Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 1981 yılından başlayarak 2011 yılına kadar 30 yıl süreyle ETİK Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. 1981 – 1995 yılları arasında Türkiye Otelciler Birliği’nde yönetim kurulu üyeliği, 1995 yılından başlayarak TÜROB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini de yürüttü. Haluk Nişlioğlu, Türk ve Alman uyruklu eşi Ingrid Nişlioğlu ile evli, iki kız çocuk ve üç torun sahibiydi.