İzmir’de Turist Rehberliği eğitiminde bir ilk

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Turizm Fakültesi Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü 2019-2020 eğitim yılı için Turist Rehberliği alanında İzmir merkezde ilk defa tezli ve tezsiz yüksek lisans programlarını açıyor.

Bu yeni programla, turist rehberliğinde tezli yüksek lisans ile akademik uzmanlaşmayı sağlamak ve tezsiz yüksek lisans programı ile özellikle sektörün nadir dillerde turist rehberi ihtiyacını yeni ve farklı bakış açısı sunan bir eğitim modeliyle karşılamak amaçlanıyor.

İlgilenen adayların Turist Rehberliği tezli programı için üniversitelerin lisans programlarından mezun olup T.C. Turist Rehberliği Ruhsatnamesine sahip olması, veya Turist/Turizm Rehberliği/Seyahat İşletmeciliği ve Turizm Rehberliği Lisans Eğitimi veren Programlardan mezun olması gerekli.

İlgilenen adayların Turist Rehberliği tezsiz programı için ise herhangi bir Yabancı Dil ve Edebiyat bölümü veya Öğretmenliği -Mütercim-Tercümanlık –Tarih, Coğrafya, Sanat Tarihi, Arkeoloji, Mimarlık, Seyahat İşletmeciliği -Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümleri -Turizm Fakültesi bölümlerinden birinden mezun olmak aranan şartlar arasında.

Son başvuru tarihi tezli program için 28.Haziran 2019, tezsiz program için ise 4 Temmuz 2019.

Detaylı bilgi için:

http://turizm.ikc.edu.tr/AkademikKadro/Index/1164
https://sosyalbilimler.ikc.edu.tr/Duyuru/21836/2019-2020-egitim-ogretim-yili-guz-donemi-lisansustu-basvurulari