Yaz makyajının püf noktaları

Ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar, yaz makyajının püf noktalarını MAG okurları için anlattı.

Akpınar; doğal güzelliğinizi ortaya çıkaracak ufak dokunuşlarla, doğru ürünleri minimum şekilde uygulayarak, yok gibi görünen bir ten makyajıyla güne başlanabileceğini paylaştı.

Ünlü makyaj sanatçısı Hamiyet Akpınar’dan yaz makyajının püf noktaları…

GÜNEŞE DİKKAT!

Makyajı uygulamadan önce mutlaka güneş koruyucu içeren ürünleri tercih etmek gerektiğini anlatan Akpınar, güzel bir cilde yapılacak en iyi yatırımın, güneşin zararlı ışınlarından korumaktan geçtiğini belirtti.

Püf noktaları da paylaşan ünlü makyöz “Fondötenin altına uygulayacağınız yüksek faktörlü güneş kremi yağlı veya suya dayanıklı değilse, makyajınız da aynı doğrultuda kalıcı olmaz ve akar. Bu yüzden fondötenin altına mutlaka suya dayanıklı bir güneş kremi kullanmalısınız” dedi.

DOĞAL, SADE VE NEMLİ BİR CİLDE ÖNEM VERİN

Plaj makyajında ince yapılı fondöten, bb krem veya renkli güneş koruyucuların daha etkili olduğunu belirten Hamiyet Akpınar, yaz aylarında yoğun ten makyajı yerine doğal ve sade görünümler tercih etmeniz gerektiğinin önemle altını çizdi.

Ciltte nemin önemine dikkat çeken Akpınar “Her zaman ve her yerde en güzel görünen cildin, en nemli cilt olduğunu asla aklınızdan çıkarmayın! Yazın cildimiz su kaybettiği için bol su tüketmelisiniz ve cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirmeyi ihmal etmemelisiniz” diyerek yaz aylarında nemli cildin önemine vurgu yaptı.

Güzel oyuncu Bensu Soral Baş’ın kapak yıldızı olduğu MAG Temmuz sayısı, Bodrum özel röportajları İtalyan Şef Danilo Zanna sayfaları, radyoculuğun seyrini değiştiren isim Nihat Sırdar röportajı, dopdolu içeriği ve yazarları ile www.magdergi.com.tr, Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom ve seçkin kitapçılarda.