Bülbüloğlu uyardı: Bayram tatili için rezervasyon yaparken dikkat

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu yaptığı yazılı açıklamada bayram tatili için plan yapan tatilcilere rezervasyon konusunda önemli hatırlatmalarda bulundu. Tatil rezervasyonu yaparken TÜRSAB üyesi acentaların kullanılması konusuna vurgu yapan Bülbüloğlu, rezervasyonun doğruluğu mutlaka teyit edin çağrısında bulundu.

Yaptığı yazılı açıklamada tatil dolandırıcılarının her mecrayı kullandıklarına dikkat çeken GETOB Başkanı Bülbüloğlu, kişilerin hayatın her aşamasında olduğu gibi tatil satın alırken de dikkatli olmalarını ve tatillerini TÜRSAB üyesi olan ve ilgili Otellerle satış anlaşması bulunan yetkili seyahat acentelerinden almalarını öneriyoruz dedi.

Bölgemizdeki Konaklama tesisleri Bayram Tatili için tüm hazırlıklarını tamamlamış durumdalar. Bu itibarla gelecek misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamaya hazırız. Ancak sizin yaptığınız rezervasyondan ve parasını ödeyerek satın aldığınız tatilden konaklayacak tesisin haberi dahi yoksa sıkıntıya düşeceğinizi unutmayın.

Sezonun iyice hareketlendiğine dikkat çeken Başkan Bülent Bülbüloğlu huzurlu bir tatile başlayabilmek için tatilin mutlaka yetkili ve güvenilir seyahat acentesi kanalıyla alınmasını; satın alınan tatilin neleri kapsadığını, tesisin size hangi hizmetleri sunacağını, hangi hizmetlerin ekstra harcama karşılığı alınabileceğini satın alma aşamasında acentede sorgulanmasını ve ilgili tesisle irtibata geçilerek rezervasyonun doğruluğunu mutlaka teyit etmelerini istedi.

Tatillerin ilgili konaklama tesisinin web sitesinden direk olarak satın alınmak istendiğinde ise; detayların iyi incelenmesini, tatil bedelinin ise mutlak surette ilgili konaklama tesisinin resmi banka hesabına yatırılmasının önemi olduğunu vurgulayan GETOB Başkanı, rezervasyon sırasında farklı işletmeler veya kişiler adına para yatırılması isteniyorsa çok daha dikkatli olunmasını öneriyoruz diyerek açıklamasına şöyle devam etti.

“Sahte tatil satışı veya bu konuda farklı yöntemlerle dolandırıcılık yapan art niyetli kişiler, hem güvensizlik ortamı yaratıyorlar hem de; tatil planı yapan masum vatandaşların maddi manevi kayıplara uğramasına sebep oluyorlar. Konudan haberi dahi olmayan konaklama tesisleri ve o bölge için imaj kaybına neden olunuyor. Bu çok yönlü bir sıkıntıdır.”