Gıda Dostu Turuncu Bayrak projesi devletin zirvesinde de ilgi gördü

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün (TİGEM) bu yıl 69.sunu düzenlediği Geleneksel Hasat Bayramı’nda, kurumlardaki gıda israfını %70 oranında azaltan Gıda Dostu Turuncu Bayrak projesi ilgi gördü.

Etkinlikte Turuncu Bayrak’ın gıda dostu aktivisti Asya Alara Akgün, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli’ye hediyelerini sundu.

Turuncu Bayrak; gıda israfını azaltmaya yönelik görselleri, farkındalık çalışmaları, etkinlikleri, personel eğitimleri, denetimleri, online takip sistemi ve analizleriyle kurumlardaki personel ve ziyaretçilerin israfa karşı farkındalık düzeylerinin arttırılmasına yönelik pek çok hizmeti kapsayan bir sistem bütünüdür. Gıda israfının önlenmesi ve gıdanın korunması amacıyla çalışmalar yürüten Turuncu Bayrak gıdanın üretiminden işlenmesine, depolanmasından satışı ve tüketimine kadar gıda ile ilgili her türlü hizmeti içinde barındırmaktadır.

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmanın yolunu gıdaya saygılı olmakta gören Turuncu Bayrak; oteller ile başlattığı uygulamalarını belediyeler, eğitim kurumları, AVM’ler ve birçok kurum ve kuruluş ile devam ettirerek başta Türkiye olmak üzere uluslararası düzeyde gıda israfını azaltmayı ve önlemeyi hedeflemektedir.

Gıda Dostu Turuncu Bayrak hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için;
http://turuncubayrak.org/
http://www.israf.net/
https://www.instagram.com/turuncubayrak/