Bakan Kurum’dan Bo Viera projesi için açıklama geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bodrum’daki Bo Viera projesi ile ilgili olarak “Sosyal medyada çok konuşulan otelin de inşaatını durdurduk. Tüm ülkemizdeki korunan alan miktarını yüzde 17’ye getireceğiz.” dedi.

“Ayderimizi, Saldamızı, daha iyi hale getirerek gelecek nesillere aktaracağız” diyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum; “Muğla’da denetimlerde bulunduklarını; Muğla’nın yüzde 75’i korunan alan olduğunu ve tüm Türkiye’de olduğu gibi kaçak yapı yapılmasına müsaade etmediklerini ve bundan sonra da müsaade etmeyeceklerini belirtti.

SAHİLDE 7 BİN 200 İÇ KISIMLARDA 3 BİN 260 KAÇAK YAPI

Sahada 100’ün üzerinde teknik elemanının inceleme yaptığına dikkat çeken Bakan Kurum; “7 bin 200 sahil kesimde, 3 bin 260 kaçak yapı ise iç kısımlarda. Yapmış olduğumuz denetimlerde imara aykırılıkları arkadaşlarımız tespit etti” dedi.

“RUHSATA AYKIRI OLAN VİLLALAR MÜHÜRLENDİ”

Bodrum Yalıkavak’ta 75 villa ruhsata aykırılıklardan dolayı mühürlendiğini belirten Bakan Kurum; açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi: “Aynı bölgede 90 otel 330 konut, Gölköy’de 116 konut, Yalıkavak’ta 350 konut, otel, kıyı yapı inşaatı, Göktürkbükü’nde 50 konut, otel inşaatı, Yalıkavak’ta 70 konut, kot kesiti aykırılıklar, Gümbet’te 131 konut, Yalıçiftlik’te 450 villa, otel müdürlendi ve durduruldu. Tüm şehir genelinde balık çiftlikleriyle alakalı denetimler de sürüyor.”

BO VIERA PROJESİ DE DURDURULDU

Sosyal medyada çok konuşulan Bo Viera inşaatı projesini de durdurduklarını açıklayan Kurum; “ülke genelindeki korunan alan miktarını yüzde 17’ye çıkaracaklarını” söyledi.