Turizm camiasının acı günü!

Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TUROYD) Kurucu Üyelerinden Turgay Solmaz ve Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı Kudret İdemci hayatını kaybetti.

TUROYD Kurucular Kurulu Üyesi ve iki dönemdir Yönetim Kurulu Üyesi olan 1966 doğumlu Turgay Solmaz, yakalandığı amansız hastalık nedeniyle, yedi aydır tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Cenazeye dair TUROYD’dan yapılan açıklama şöyle:

“TUROYD’un kuruluşunda ve gelişmesinde büyük emeği olan, mesleğin istikrarı ve gelişimi adına kendinden sonraki nesillere fayda üretmeye çalışan değerli üyemizin cenazesi 3 Eylül 2019 Salı günü öğlen namazına müteakip İzmir Güzelbahçe Merkez Camii’nden kaldırılacaktır. Taziyeler aynı gün 15:00-18:00 saatleri arasında Ramada Encore İzmir –Balçova Hotel’de kabul edilecektir.

Merhum Ynt. Krl. Üyemiz Turgay Solmaz’a Allah’tan Rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm yakınlarına, sevdiklerine ve turizm camiamıza başsağlığı ve sabırlar dileriz.”

ADRO Başkanı Kudret İdemci’yi kaybettik

Bir diğer vefat haberi de TÜRSAB’ın resmi sayfasından duyuruldu. Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı Kudret İdemci, Çorum yakınlarında düzenlenen tur sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı Kudret İdemci’ye Allah’tan rahmet; başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.