Hamburg’da cruise şenliği

7. Hamburg Cruise Günleri 13-15 Eylül'de gerçekleşecek.

Hamburg Cruise Günleri kapsamında 13-15 Eylül tarihleri arasında 12 okyanus ve nehir gezisi gemileri Hamburg limanına demirleyecek.

Hamburg Cruise Günleri için geri sayım başladı. 12 okyanus ve nehir gezisi gemileri, 13-15 Eylül tarihleri ​​arasında düzenlenecek 7. Hamburg Cruise Günleri etkinliği için Almanya’nın Hamburg kentine demir atacak.

Dünyanın en büyük halk gezisi festivali

Dünyanın en büyük halk gezisi festivali olarak bilinen Hamburg Cruise Günleri (Hamburg Cruise Days) kapsamında, AIDA Cruises’den AIDAperla, AIDAsol, AIDAvita, Phoenix Reisen’ın Amadea’sı, Costa Cruises’ın Costa Mediterranea’sı, Hapag-Lloyd Cruises’ın Europa ve Europa 2 gemileri, TUI Cruises’dan Mein Schiff 4, MSC Cruises’ın MSC Preziosa’sı, Nicko Cruises’ın Dünya Gezgini ve Frederic Chopin adlı gemileri ile Plantours’un Sans Souci gemisi 13-15 Eylül tarihleri ​​arasında Hamburg limanına demirleyecek.

Hamburg kıyılarında temalı adacıklar

Ziyaretçiler, liman tekne gezileri, yemek pişirme deneyimleri, canlı müzik ve gemi sunumları gibi çeşitli etkinliklerin tadını çıkaracaklar. Başlıca ilgi çekici yerler arasında 13 Eylül akşamı Costa Mediterranea’da hafif, lazer ve piroteknik bir gösterinin yanı sıra 14 Eylül akşamı bir geçit töreni yer alıyor. İkincisi, 20 eskort gemisi ve geniş bir havai fişek gösterisi eşliğinde 5 yolcu gemisi Elbe Nehri’ni geçecek.

Etkinlik boyunca, Hamburg’un deniz kıyısı, deniz pazarları, kültürel etkinlikler, canlı müzik ve dans, yemek tadımı, rekreasyon ve spor ve daha pek çok etkinlik için temalı ‘adalara’ dönüştürülecek.

Dünya Liman Günleri Festivali’ne 345 bin kişi katılmıştı

Hollanda’nın Rotterdam kentinde 6-8 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen 42. Dünya Liman Günleri Festivali‘ne 345 bin kişi katılmıştı. Rotterdam Dünya Liman Festivali Vakfınca organize edilen ve “Su Festivali” olarak da bilinen etkinli kapsamında, Erasmus Köprüsü çevresinde ve Kuzey Denizi’ne bağlanan Nieuwe Maas Nehri’nde gerçekleştirilen gösteriler, katılımcıların beğenisini topladı.

Festival kapsamında, ziyaretçiler, içinde alışveriş merkezi, sinema ve restoran bulunan bin 360 kişi kapasiteli Avrupa’nın en büyük feribotlarından biri olarak gösterilen “Pride of Hull” ile gezinti yapma fırsatı da bulmuşlardı.

Kaynak: www.virahaber.com