Otellerin çözüm ortağı WeBee’ye Avrupa’dan ödül

Oteller için uçtan uca misafir etkileşim platformu WeBee, “Avrupa Yılın Çözümü Ödülü” nü ülkemize kazandırdı.

Turizm sektöründe en başarılı otel ve tur şirketlerine ödüller veren İngiliz firması Travel and Hospitality Awards (THA), Avrupa’da Yılın Misafir Etkileşim Çözümü Ödülü’ne ülkemizin başarılı start-up’ı WeBee’yi layık gördü.

Otellerin misafirleriyle daha iyi etkileşime girmesini sağlayan 360O’lik çözüm ortağı bu ödül ile başarılarına bir yenisini ekledi.

WeBee’nin sunduğu çözümler

WeBee kullanıcıları tüm otel şubelerini WeBee ile listeleyebilirler. Otellerin özelliklerini, tesisleri, resim galerilerini, restoran seçeneklerini, mevcut otel hizmetlerini, oda fiyatlarını veya istedikleri herhangi bir özelliği inceleyebilirler.

WeBee, otel misafirlerine bilgi vermek için en efektif ve pratik yöntemi sunar.

Otellerin gelirlerinde artış, komisyon giderlerinde düşüş sağlıyor

THA yetkililerinin WeBee’yi ödüllendirirken şu kriterleri göz önünde bulundurduğu belirtiliyor:

“Kullanıcı dostu mobil ara yüzü ile otellere somut ve gerçek zamanlı değer üretmesi, mükemmel kullanıcı yorumları, otellerin gelirlerinde artış ve komisyon giderlerinde düşüş sağlanması”

Kullanıcı sayısı 6 ayda 2.5 kat arttı

Firmanın ortakları Tansel Voyvodaoğlu ile Dr. Özgür Zan, “Uluslararası başarı ödülünü ülkemize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz” dedikten sonra şu bilgileri verdiler:

“Oteller için özel geliştirdiğimiz mobil uygulama WeBee’ye kullanan otel sayısı geçtiğimiz altı ay içerisinde 2.5 kat, ciromuz ise 3.3 kat arttı. WeBee kullanan ülke sayısı şimdiden 12’yi, otel sayısı da 100’ü aştı.”

WeBee’nin otellere sunduğu yararlar ise şöyle:

  • TripAdvisor/Booking.com gibi itibar sitelerinde (sırasıyla) 4.8 ve 9.4 seviyelerinde puanlar aldılar.
  • Oda satışı dışında, oda servisi, restoran, SPA, kuru temizleme alanlarında gelirlerini oda başına aylık 36 doları çıkardılar.
  • Alakart rezervasyonlarını mobil’e taşıyarak, misafir memnuniyeti ve çalışan verimliliğini artırdılar.