İşte Rus turistlerin Türkiye’deki ana ölüm sebebi

Türkiye’de hayatını kaybeden Rus turistler hakkında değerlendirmede bulunan Rus-Türk Toplumsal Forumu Genel Sekreteri Sergey Markov, “Rus turistlerin Türkiye’de ana ölüm sebebi alkol ve güvenlik kurallarına uymamak” olduğunu söyledi.

Türkiye’deki trafik kurallarına olan yaklaşıma dikkat çekerek Rusya vatandaşı turistleri uyaran Sergey Markov, “Türkiye’de sürücüler yaya geçitlerinde durup yayalara yol vermiyor. Yoğun yerlerde yayalara yol verme alışkanlıkları yok. Ruslar kendi memleketlerinde karşıdan karşıya geçerken artık kendini güvende hissediyor ama Türkiye’de öyle değil. Bu nedenle Rus turistler daha çok kazaya uğruyor” dedi.

Turkrus.com’da yer alan habere göre konu ile ilgili değerlendirmelerini Ria ajansına yapan Markov, alkol konusuna ise şu şekilde açıklık getirdi:

“Almanlar ve İngilizler de içiyor ama bizimkiler…”

“Rus turistler tatilde fazla rahatlamaları ve sağlıklarına dikkat etmemeleri ölümle sonuçlanabiliyor. Her şey dahil sisteminde makul ölçüde alkol tüketme kuralına uymuyorlar. Almanlar ve İngilizler de içiyor. Ama onlar bira içiyor ve sızdıktan sonra gölgeye çekiliyor. Bizimkiler votkayı içip iyice kahramanlaşıyor, coşuyor.”

Rus turistlerin Türkiye’deki ölümleri masaya yatırıldı