İstanbul çıkışlı turları başlıyor

Celestyal Cruises’ın İstanbul çıkışlı Yunan Adaları turları başlıyor. İşte tur programına ilişkin detaylar…

Celestyal Cruises, yeni rotasını İstanbul’dan başlatıyor. 7 gecelik turun rotasında Yunan Adaları ve Atina var, İstanbul’dan sonraki ilk durak ise Çanakkale olacak. Celestyal Crystal’ın, Eclectic Aegean Yunan Adaları Turu 23 Ekim’de başlıyor.

Celestyal Crystal gemisi, çoğunluğu Amerikalı 1200 yabancı yolcusuyla birlikte Sarayburnu’na demirleyecek. Turun rotasında bir limanımız daha var; o da Çanakkale. Celestyal Crystal İstanbul’dan Türk yolcularını da alarak rotasını önce Çanakkale’ye çevirecek.

Cruise turunun destinasyonları arasında yine Yunan Adaları’nın en sevilenleri Santorini, Mikonos ve Girit ile Atina yer alıyor. Celestyal Cruises’un bu sezonki sürpriz destinasyonu ise Volos.

ÖZGÜ ALNITEMİZ: İSTANBUL GÖKYÜZÜYLE DENİZİN BULUŞMA NOKTASI OLACAK

Celestyal Cruises Türkiye Direktörü Özgü Alnıtemiz; 2020 itibarıyla İstanbul’a seferlerin artacağını belirterek “Galataport’un bitmesi ve yeni havaalanıyla birlikte İstanbul gökyüzüyle denizin buluşma noktası olacak. Türkiye limanlarını dünya cruise sektörü dört gözle bekliyor. İstanbul ve Çanakkale bu açıdan kruvaziyer sektörü için iki önemli lokasyon” dedi.

HER ÇARŞAMBA SARAYBURNU’NDAN KALKACAK

Virahaber’in aktardığı bilgilere göre “Eklektik Ege” turları, 23 Ekim’den 20 Kasım’a kadar her Çarşamba günü İstanbul Sarayburnu’ndan yolcularını alarak gerçekleşecek. Yıl sonuna kadar 5 sefer gerçekleştirecek olan Celestyal Cruises, 2020 yılının Nisan ayında yeniden İstanbul ve Çanakkale’yi de kapsayan turlarına başlayacak.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız.