Yunanistan’daki yatırımlarına bir yenisini ekledi

Almanya merkezli Meeting Point Hotels, Yunanistan’ın Korfu Adası’nda açtığı yeni oteliyle bu ülkedeki yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. İşte Meeting Point Hotels’in Yunanistan’daki yeni oteline ilişkin detaylar…

Uluslararası otel gruplarından Meeting Point Hotel, Yunanistan’ın Korfu Adası’nda bir resort tesisi portföyüne kattı. KAIRABA Mythos Palace, Alman otel grubunun Korfu’daki üçüncü, Yunanistan’daki ise sekizinci oteli oldu. Diğer yandan Korfu’daki bu otel, Meeting Point’in KAIRABA alt markasıyla açtığı altıncı otel oldu.

Beş yıldızlı ve 276 odalı KAIRABA Mythos Palace, denize sıfır konumuyla yetişkinlere yönelik ultra her şey dahil konseptiyle hizmet verecek.

“TAILOR MADE” HİZMET

5 Yıldızlı tesis, konuklarına yüksek kalitede konaklama hizmetinin yanı sıra, restoranları, barları ve “tailor made” hizmet anlayışıyla fark yaratmayı hedefliyor.

Meeting Point Hotels CEO’su Roula Jouny, otel grubunun Korfu Adası’ndaki bu yatırımında karar kılmasının en önemli etkeninin Yunanistan’ın turizmdeki hızlı yükselişi olduğunu belirtti.

YUNANİSTAN’IN YATAK KAPASİTESİ

Diğer yandan denetim, vergi ve danışmanlık firması PwC’nin (Princewaterhouse) derlediği rapora göre 2011 yılında Yunanistan genelinde toplam yatak kapasitesi 763 bin iken; bu kapasitenin 108 bini beş yıldızlı otellerde yer alan yatak kapasitesiydi. Günümüzde ise toplam yatak kapasitesi 800 binin üzerinde olduğu açıklanırken; beş yıldızlı otellerin yatak kapasitesinin ise 150 bin seviyesinde olduğu belirtildi.

BODRUM VE UMMAN’DA DA TESİSLERİ VAR

Meeting Point Hotels’in KAIRABA alt markası altında Türkiye, Bodrum’da ve Umman’da da tesisleri bulunuyor.