TÜRSAB Orta Anadolu BTK Seçimleri’ni hangi aday kazandı?

18 Ekim 2019 tarihinde yapılan TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu (BTK) Seçimleri büyük bir çekişmeye sahne oldu. Orta Anadolu BTK Başkanı seçimi tek oy farkla kazandı. İşte detaylar…   

Ankara, Çankırı ve Kırıkkale illerini kapsayan TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu (BTK) Seçimleri, 18 Ekim 2019 Cuma günü Ankara Swissotel’de gerçekleşti.

TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu (BTK) Seçimleri’nde

  • 153 geçerli oy Ceren Anadol’un başkan adaylığındaki KIRMIZI Liste için,
  • 154 geçerli oy Cevat Engin Şahin’in başkan adaylığındaki BEYAZ Liste için ve
  • 102 geçerli oy da Hulusi Gülseren’in başkan adaylığındaki MAVİ Liste için kullanıldı.

Bu sonuçların ardından Cevat Engin Şahin (Akahan Turizm) başkanlığındaki BEYAZ Liste en fazla oyu aldı ve Cevat Engin Şahin Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkanı seçildi.

ADAYLIĞI HUKUKEN DÜŞTÜ

Ancak BEYAZ listede yer alan Emre Aksoy, Yusem Seyahat Acentası temsilcisi olarak belirtilmesine rağmen firma adına ortağı Yusuf Aksoy’un hazirunda yer almasından dolayı adaylığı hukuken düştü.

NİHAİ LİSTEDE KIRMIZI LİSTEDEN BİR YÖNETİM KURULU ÜYESİ…

Bu nedenle Ceren Anadol’un başkan adayı olduğu KIRMIZI Liste’de yer alan Asil Üye Gökhan Ataseven 153 oy alarak, nihai listede Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi.

Böylece Orta Anadolu BTK seçimi sonucunda kazanan liste Cevat Engin Şahin (Akahan Turizm) başkanlığındaki BEYAZ liste olup, 1 Başkan ve 5 Asil Üye BEYAZ listeden, 1 Asil Üye KIRMIZI listeden ve 7 Yedek Üye BEYAZ listeden olmak üzere Orta Anadolu Bölge Temsil Kurulu Başkan ve Üyeleri bu şekilde oluştu.

TÜRSAB BTK SEÇİMLERİNDE SON VİRAJ

Bu seçimle birlikte Türkiye genelindeki 35 BTK’nin 30’ünün seçim süreci tamamlandı. BTK Seçimleri’nin son ayağı İstanbul’da gerçekleşecek. 21 Ekim Pazartesi günü İstanbul Asya BTK, İstanbul Avrupa BTK, İstanbul Boğaziçi BTK, İstanbul Fatih BTK ve İstanbul Şişli BTK seçimlerinin tamamlanmasıyla BTK’ların seçim süreci sona erecek.