Anex Tour 2020 yılı için ne kadarlık pax hedefliyor?

Last Updated on 9 Mayıs 2020 by Yaşar Çelik

Anex Tour Genel Müdür Yardımcısı Yasir Karaçor, 28 – 29 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen Antalya Turizm Fuarı kapsamında Anex Tour’un 2019 yılı performansına ve 2020 yılı hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Anex Tour bünyesinde yaklaşık yedi yıldır BDT Ülkeleri ve Moldova Pazarlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Yasir Karaçor; öncelikli olarak bu yıl ilki düzenlenen Antalya Turizm Fuarı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Böyle bir fuarın Antalya turizmi için önemli olduğunu belirten Yasir Karaçor; “fuar katılımcıları açısından bakıldığında her şeyin gayet güzel bir şekilde planlandığına ve stand tasarımlarının oldukça güzel olduğunu” ifade etti.

SHUTTLE ÖNERİSİ

Ziyaretçiler açısından değerlendirildiğinde ise fuarın daha etkili ve daha geniş kitlelere ulaşabilmesi açısından, önümüzdeki yıllarda Antalya otellerinden fuara shuttle’lar ile tatilcilerin ve turistlerin de getirilebileceği önerisinde bulunan Yasir Karaçor; böyle bir hizmetin fuarın büyümesinde ve daha geniş kitlelere ulaşıp; daha etkili bir hale geleceğine inandığını belirtti.

Yasir Karaçor genel anlamda Antalya Turizm Fuarı’nın güzel bir başlangıç yaptığını sözlerine ekledi.

2019 YILINDA 1 MİLYON 800 BİNLİK PAX

Anex Tour Genel Müdür Yardımcısı Yasir Karaçor, daha sonra ise markanın 2019 yılı operasyonları ve 2020 yılı hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Anex Tour olarak 2019 yılını yaklaşık 1 milyon 700 bin pax ile kapatmayı öngördüklerini açıklayan Karaçor; bu rakama Anex Tour bünyesinde bulunan Orex Travel’ın, Çekya, Slovakya, Macaristan, Polonya, Almanya, Sırbistan ve Moldova pazarlarını kapsayan incoming operasyonlarıyla Avrupa ülkelerinin de eklenmesiyle bu rakamın 1 milyon 800 binlik pax’a ulaşacağını belirtti.

“BDT PAZARINDA ERKEN REZERVASYONA İLGİ HER GEÇEN YIL ARTIYOR”

Önümüzdeki yıl için koltuk kapasitelerine ilişkin rakamları henüz netleştirmediklerini ifade eden Karaçor; “gelecek yıl için aşağı yukarı 2019 yılı ile aynı seviyelerde koltuk kapasitesi ayırmayı planlıyoruz; belki bu rakamlar 2020 yılında bu yılın biraz daha üstünde olabilir ama bunu henüz netleştirmedik” dedi.

2020 yılı fiyatlarıyla bazı oteller için satışlara başladıklarını açıklayan Yasir Karaçor; “Yavaş yavaş satışlarda hareketlenme başladı ama daha tam verileri alabilmek için Ocak ayını görmemiz gerekiyor. Ama her sene baktığımızda BDT pazarında erken rezervasyon oranı bir önceki seneye göre belli oranda arttığını görüyoruz. Bu da erken rezervasyona yatırım yapılması açısından ne kadar önemli olduğunu gösteriyor” dedi.