UBSAD, Davut Günaydın’a desteğini açıkladı

UBSAD / Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği,
UBSAD / Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği

Last Updated on 22 Kasım 2019 by Yaşar Çelik

24. Dönem TÜRSAB seçimlerine günler kala, seçimlerde yarışacak adaylara sektör derneklerinden destek açıklamaları gelmeye devam ediyor. Kısa adı UBSAD olan Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği, Davut Günaydın’ı desteklediğini açıkladı.

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Nebil Çelebi imzalı kamuoyu duyurusunda; Derneğin 24. Dönem TÜRSAB seçimlerinde Davut Günaydın öncülüğündeki “TÜRSAB Tek Yürek” hareketinin başarılı olacağına dair inançlarının tam olduğuna, bu vesileyle UBSAD olarak 24. Dönem TÜRSAB seçimlerinde Davut Günaydın’ı desteklemeye karar verdiklerine dikkat çekildi.

Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nebil Çelebi imzalı UBSAD Kamuoyu Duyurusu;

“Değerli Meslektaşlarımız;

Herkesin bildiği gibi ülkemizde seyahat acentacılığı mesleğini icra eden turizm firmalarının büyük bir bölümü; havayolu uçak bileti alanında geçimlerini sürdürmektedir. Turizm sektöründe uçak biletinin önemi sizlerin de takdir edeceği gibi tartışılmaz niteliktedir.

Uçak biletlerindeki haksız rekabet, havayolu firmalarının biletleme hizmet bedellerinin yükseltilmesi ve internet dâhil tüm satış kanallarında eşitliğin sağlanarak gerekli mevzuat ve yönetmeliklerin yürürlüğe geçirilmesinin sağlanması için Uçak Bileti Satan Acentalar Derneği (UBSAD) olarak TÜRSAB 24. Dönem genel seçimlerinden beklentimiz nettir.

Üstlendiği misyon gereği; daima yapıcı ve sorun çözmeye odaklanan UBSAD, söz konusu beklentilerin yerine getirilmesi noktasında “TÜRSAB Tek Yürek” ekibinin gerek manifestosu gerekse de gösterdikleri olgunluk, sahip olduğu mesleki birikim ve donanımının yanı sıra vizyon, duruş ve pozitif yaklaşımının sektörümüz açısından umut ışığı olduğunu düşünmekteyiz.

Derneğimizin 24. Dönem TÜRSAB seçimlerinde Davut Günaydın öncülüğündeki “TÜRSAB Tek Yürek” hareketinin başarılı olacağına dair inancımız tamdır. Bu vesileyle UBSAD olarak 24. Dönem TÜRSAB seçimlerinde Davut Günaydın’ı desteklediğimizi tüm kamuoyuna bildiririz.

24. Dönem TÜRSAB seçimlerinin tüm camiamıza hayırlı ve uğurlu olması dileriz..

Saygılarımızla,

UBSAB Yönetim Kurulu Başkanı
Nebil ÇELEBİ”