Sofitel İstanbul Taksim’e üst düzey atamalar…

Uluslararası otel markası Sofitel Hotels & Resorts’un Türkiye’de açtığı ilk oteli olan Sofitel İstanbul Taksim’in Genel Müdürlük görevine Soner Metin getirildi. Otelin Satış ve Pazarlama Direktörü ise Güray Can oldu.

Yatırımı ve inşaatı Tuna tarafından tamamlanan, işletmesi ise Accor Grubu bünyesinde bulunan Sofitel İstanbul Taksim kapılarını açtı. Fransız yaşam tarzını İstanbul’un en gözde lokasyonlarından Sıraselviler Caddesi’ne taşıyan otelin genel müdürlüğüne sektörün deneyimli isimlerinden Soner Metin getirildi.

Hacettepe Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Soner Metin, profesyonel hayata 1991 yılında Sheraton Hotel & Convention Center Ankara’da adım attı. Burada 2007 yılına kadar çeşitli yönetim kademelerinde bulunan Metin, daha sonra sırasıyla Klassis Resort Hotel’de Genel Müdürlük ve The House Hotel Collection’da COO görevlerini üstlendi. Son olarak Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’in Genel Müdürlüğü’nü yürüten Metin, İngilizce ve Fransızca biliyor.

SOFİTEL İSTANBUL TAKSİM’İN SATIŞ VE PAZARLAMA DİREKTÖRÜ GÜRAY CAN OLDU

Sofitel Hotels & Resorts’un Türkiye’deki ilk oteli Sofitel İstanbul Taksim’in Satış ve Pazarlama Direktörü ise sektörün deneyimli isimlerinden Güray Can oldu.

Eğitim hayatını İstanbul Üniversitesi Turizm İşletmeciliği mezunu olan Güray Can, kariyerine 2001 yılında The Marmara Hotel’de başladı. Ardından Intercontinental, Mövenpick ve Çırağan Palace Kempinski’de çeşitli pozisyonlarda rol aldı. 2013’te Shangri-La Bosphorus, İstanbul bünyesine katılan Can, burada son olarak satış direktörü olarak görev yapıyordu. Güray Can iyi derecede İngilizce biliyor.