İşte Dominik Cumhuriyeti’nin turizm potansiyeli ve öne çıkan destinasyonları…

Dominik Cumhuriyeti Turizm Tanıtım Ofisi Türkiye, Ortadoğu, Orta Asya Direktörü Alexandra Streltsova, 3 Aralık 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen Dominik Cumhuriyeti Tanıtım etkinliği kapsamında Turizm Günlüğü’ne değerlendirmelerde bulundu.

Açıklamalarının başında 2 – 3 yıl boyunca Dominik Cumhuriyeti olarak, Türkiye pazarında pek etkin olmadıklarını belirten Dominik Cumhuriyeti Turizm Tanıtım Ofisi Türkiye, Ortadoğu, Orta Asya Direktörü Alexandra Streltsova, Türkiye’nin Dominik Cumhuriyeti için önemli bir pazar olduğuna dikkat çekerek; “Türk Hava Yolları’nın Küba ve Meksika’da farklı noktalara direkt uçuşlara başlaması bizi yeniden Türkiye’ye yöneltti ve umutlandırdı. Bu bizim için önemli bir gelişme… Buradan hareketle Türkiye’ye bir kez daha gelip; Dominik Cumhuriyeti’nin güzelliklerini tanıtmak istedik. Bu pazara çok önem veriyoruz” dedi.

SURVIVOR DOPİNGİ: HAFTADA 60 TÜRK YOLCU

Türkiye’de verimli bir tanıtım toplantısını geride bıraktıklarını ifade eden Alexandra Streltsova, Survivor programından sonra Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ne gidenlerin sayısında önemli bir artış yaşandığını kaydederek; “Dominik Cumhuriyeti Konsolosluğu’nun verdiği bilgiye göre haftada 60 yolcu Türkiye’den Dominik Cumhuriyeti’ne seyahat ediyor. Türk Hava Yolları’nın Dominik Cumhuriyeti’ne direkt uçuşlarına başlaması halinde bu rakam daha üst seviyelere çıkacaktır” açıklamalarında bulundu.

TÜRKLER NEDEN DOMİNİK CUMHURİYETİ’Nİ TERCİH ETMELİ?

“Türkler neden Dominik Cumhuriyeti’ni tercih etmeli?” sorumuza ise Alexandra Streltsova, şu yanıtı verdi:

“Türkler ile Dominik Cumhuriyeti vatandaşları önemli benzerliklere sahipler. İki halk da çok sıcakkanlı… Ülkemiz insanlarının ön plana çıkan en önemli özelliği misafirperver olmaları. Kültürlerimiz de benzer yönlere sahip… İkinci olarak Dominik Cumhuriyeti, Karayipler’de küçük bir destinasyon olmasına rağmen birçok turizm çeşitliliğini bünyesinde barındırıyor. Dominik Cumhuriyeti, dağ turizminden sahil turizmine, kültür turizminden golf turizmine birçok çeşitliliği bünyesinde barındırıyor.”

DOMİNİK CUMHURİYETİ’NİN ÖNE ÇIKAN DESTİNASYONLARI…

Dominik Cumhuriyeti Turizm Tanıtım Ofisi Türkiye, Ortadoğu, Orta Asya Direktörü Alexandra Streltsova, ülkenin öne çıkan destinasyonlarına yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Punta Cana, güneş – kum – deniz tatillerinin vazgeçilmez destinasyonudur. Başkentimiz Santa Domingo ise önemli bir kültürel mirasa sahip olan destinasyon; Samana ise eko-turizm ve Survior’ın düzenlendiği destinasyon… Puerto Plata ise ülkenin kuzeyinde yer alan Dominik Cumhuriyeti’nin otantik yönünü gözlemleyebileceğiz destinasyon. Bunlar Dominik Cumhuriyeti’nin öne çıkan destinasyonlarından sadece birkaçı…”