Yunan Adaları’nı tercih edenler için yeni bir alternatif…

Yunanistan'ın Skiathos (İskados) Adası'ndan kareler

Masmavi Ege’nin suları… Yemyeşil ormanlık yapı… Güzel yemekler… Mamma Mia filminin çekildiği Yunan Adası… İşte Skiathos…

10 Aralık 2019 akşamı Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından bir tanıtım gecesi düzenledi.

Düzenlenen etkinlik kapsamında Yunan Adaları’ndan, Atina yakınlarında yer alan Skiathos (İskados) Adası tanıtıldı.

Gecede Skiathos Belediye Başkanı Thodoris Tzoumas, katılımcılara Skiathos’un turizm potansiyeli, sahip olduğu güzellikler, tarihi zenginlikler ve turizm altyapısı hakkında kısa bir sunum yaptı.

Skiathos Belediye Başkanı Thodoris Tzoumas

“YAZ İÇİN YENİ BİR DESTİNASYONA HAZIR OLUN”

“Yaz için yeni bir destinasyona hazır olun” cümlesiyle sunumuna başlayan Skiathos Belediye Başkanı Thodoris Tzoumas, geçen dönemde yılda 800 bin Türkiye vatandaşının Yunanistan’ı ziyaret ettiğine dikkat çekerek; Skiathos Adası’nın yılda ortalama 500 bin turist ağırladığını söyledi.

Artık Türkiye’den de daha fazla ziyaretçiyi Skiathos’ta konuk etmeyi istediklerini belirten Tzoumas; “6 bin nüfusa sahip, 750’den fazla bitki çeşidini barındıran yemyeşil adamız, pitoresk koyları, 60’tan fazla plajı, birbirinden güzel yemekleri, 45 bin yatak kapasitesiyle sizleri bekliyor” dedi.

Skiathos Belediye Başkanı Thodoris Tzoumas, sunumunun devamında Skiathos Adası’nın turizm potansiyeli ve altyapısı hakkındaki detayları paylaştı.

Sonrasında ise Yunan folklor ekibi katılımcılara yerel bir dans performansı sergiledi.

Bu gecede biz de Turizm Günlüğü ekibi olarak; Skiathos Belediye Başkanı Thodoris Tzoumas ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

İşte Ada’ya gitmek isteyenler için kısa ön bilgilerin yer aldığı söyleşimiz:  

Skiathos (İskados) Adası seyahat severlere, gezginlere neler sunuyor?

Mavi plajlar… Zengin mutfak, lezzetli yemekler… Çok huzurlu ve rahat ortam.

Skiathos Adası hem ailelerin hem de çift olarak seyahat etmek isteyenlerin; kendilerini çok rahat ve samimi bir ortamda hissedecekleri bir destinasyondur. Diğer adalardan farklı bir ambiyansa sahiptir.

Ada’daki konaklama koşulları ve fiyat skalası hakkında bilgi alabilir miyiz?

45 bin yatak kapasitesine sahip ve bütün bütçelere uygun fiyatlar söz konusu… En yoğun dönemimiz olan Ağustos ayında 80 – 100 Euro arasındaki fiyatlarla çok kaliteli otelde kalabiliyorsunuz.

Türkiye’den Skiathos Adası’na nasıl gidilir?

En kolayı Atina’dan Skiathos Adası’na uçmak. Yaz sezonunda (Haziran – Eylül) Atina’dan adaya günde 3 uçuş düzenleniyor. Ekim – Nisan ayları arasındaki dönemde ise günde bir kere. Üç aylık yaz döneminde Selanik’ten de uçuş var.

Ama şu anda Türk Hava Yolları ve Aegean Airlines ile müzakere halindeyiz. Çok kısa bir dönemde uçuş koymayı düşünüyoruz. Bunun için çalışmalar sürüyor.

Deniz yoluyla ise Larissa, Volos ve Atina’dan feribot seferleri var. En yakın olan Volos’tan var. 1.5 saat sürüyor.