Booking’de tesisinizi komisyon ödemeden nasıl yayınlarsınız?

‘Herkesin dünyayı keşfetmesini kolaylaştırmak’ mottosuyla hareket eden online otel rezervasyon sitesi Booking.com, hayata geçirdiği yeni bir sistem ile konaklama tesisi sahiplerine birçok avantaj sunuyor. Bu link üzerinden ilk defa sisteme kayıt olan işletmeler sistem üzerinden gelen ilk 5 rezervasyon için Booking.com’a komisyon ödemiyor.

İster otel ister daire isterseniz de bir pansiyonunuz olsun daha global bir kitleye ulaşmak ve işlerinizi büyütmek istiyorsanız dünyanın her noktasından misafir ağırlamanızı sağlayacak bir sistem booking.com’da sizi bekliyor.

Örneğin oteliniz Türkiye’nin en uzak yerinde olabilir, internet siteniz müşteri taleplerini karşılayabilecek düzeyde olmayabilir veya google aramalarında rekabet edemiyor olabilir ya da satış ve pazarlama ekibiniz olmayabilir. İşte tüm bunları sizin yerinize booking.com yapıyor. Sizin tek yapmanız gereken ise linke tıklamak ve sisteme üye olmak… Bu link üzerinden ilk defa sisteme kayıt yaptıracaklar ilk 5 rezervasyonu için komisyon da ödemiyor.

Peki, üye olduktan sonra sizi neler bekliyor?

1) Diğer tüm rakiplerinizle birlikte aynı platformda rekabet etme şansı,
2) Misafir yorumları, sunduğunuz hizmetlerdeki farklılıklar ve daha birçok avantajlarla öne çıkma fırsatı
3) Popüler bir seyahat noktasında yer almasanız dahi çok kısa bir süre içerisinde rezervasyonlarınızı ve misafir memnuniyet puanınızı yükseltme
4) Hem kazancınız hem de işletmenizin günden güne büyümesi…

Booking.com ile çalışmanın avantajları

1) Tesisinizi istediğiniz zaman açın ve kapatın: Tesisinizi sitede dilediğiniz zaman açma veya kapatma özgürlüğü. Kısıtlayıcı sözleşmeler olmadan tesisinizin kontrolü sizde olur.
2) Müsaitliğinizi siz kontrol edersiniz: Yaz boyunca veya sadece hafta sonları konuk kabul edin. Booking.com’da ne zaman konuk istediğinize siz karar verirsiniz.
3) Booking.com konuklardan ücret almıyor: Fiyata hiçbir şey eklenmiyor. Çoğu zaman konuklardan ücret alan diğer platformların aksine, belirlediğiniz fiyat Booking.com’un gösterdiği fiyattır.
4) Booking.com’u diğer platformlar ile beraber kullanın: Diğer iş ilişkilerinizle birlikte Booking.com’u kullanmak sorun değildir. Kullanımı kolay takvim sayesinde mevcut ilişkilerinizle birlikte kontenjanınızı yönetebilirsiniz.
5) Konukların gelmesini beklemek yerine tesisiniz dünya çapındaki arama motorlarında aktif olarak tanıtılır.
6) Booking.com’da yayınlandığınızda Google Haritalar’da da reklamınız yapılır.
7) Booking.com tesisinizi müşterilerine tanıtmak için Emirates, American Airlines, easyJet, KLM gibi şirketler ve çok daha fazlasıyla ortaklık yapıyor.
8) Etki sahibi kişilerden seyahat yazarlarına ve öne çıkan medya kuruluşlarına Booking.com’dan her zaman bahsedilmesi sağlanıyor. Yani insanlar konaklama ararlarken Booking.com’a bakarlar.

Komisyonunuz nereye gidiyor?

Booking.com’un fiyatlandırma yapısı, “konuklar sizin belirlediğiniz fiyatı öder” fikri üzerine kurulmuştur. Üzerine başka hiçbir şey eklenmiyor; böylece tesisinizi rekabetçi şekilde fiyatlandırarak daha fazla konuk alabiliyorsunuz

İstanbul’da komisyon: %15

Gerçek insanlarla 7/24 telefon veya e-posta desteği
Daha fazla rezervasyon için güçlü arama motoru varlığı
Performans artırmaya yönelik tavsiye ve analizler

Tesis Tipleri

– Kamp alanları
Ortak olanaklar ve sosyal faaliyetler sunan, kamp ve karavanların yanı sıra kabin ve bungalovlara göre alan içeren konaklama

– Kır evleri
Kırsal bölgede basit konaklama sunan şahsa özel ev

– Çiftlik evleri
Basit olanaklar sunan şahsa özel çiftlik

– Tekneler
Teknede yer alan ticari seyahat konaklama

– Çadırlı kamp alanları
Belirli yatak düzeni olan ve bazı hizmetler sunan, doğal bir çevrede yer alan çadır

– Konukevleri
Ev sahibi ve konuk için ayrı yaşam olanakları sunan şahsa özel ev

– Oda ve Kahvaltılar
Konaklama ve kahvaltı sunan şahsa özel ev

– Ryokanlar (Japon Stili)
Öğün seçenekleri sunan geleneksel Japon tarzı konaklama

– Riyadlar
Avlusu olan, lüks geleneksel Fas tesisi

– Pansiyonlar
Ev sahibi ve konuk için ortak yaşam olanakları sunan şahsa özel ev

– Daireler
Kısa ve uzun dönem kiralamalara uygun mobilyalı ve kendinden mutfaklı tesisler

– Villalar
Kendinden mutfaklı, lüks ve müstakil ev

– Dağ evleri
Eğimli çatısıyla bilinen ve özellikle tatillerde kiralanan müstakil ev

– Tatil evleri
Özel, dışarıdan bir girişi olan ve özellikle tatil için kiralanan müstakil ev

Kaydolduktan sonra neler olacak?

Tesisinizi kaydettikten sonra Booking.com’un ihtiyacı olan her şeyin mevcut olduğundan emin olmak için verdiğiniz bilgileri inceleyecek. Sonrasında Extranet’iniz için hesap bilgilerinizi içeren bir e-posta alacaksınız. Fiyat ve kontenjanlarınızı güncellemek için de buraya gitmeniz gerekecek. Ardından tesisinizi Booking.com’da açmak için gerekli bilgileri alacaksınız.

HADİ BU LİNKE TIKLAYIN VE SİZE SAĞLANAN TÜM BU AVANTAJLARDAN SİSTEME ÜYE OLARAK FAYDALANIN.