Sacred7 Travel 10. yılını kutluyor

Sacred7 Travel kurucuları Şebnem Akarsu & Ayşe Kaynarcalı
Sacred7 Travel kurucuları Şebnem Akarsu & Ayşe Kaynarcalı

Özgün içerikli butik turlarıyla misafirlerini ağırlayan Sacred7 Travel, 10. yılını kutluyor. Bünyesinde ‘Sanatla Randevu’, ‘Ailemle Geziyorum’ markalarını da barındıran Sacred7 Travel kurucuları Ayşe Kaynarcalı ve Şebnem Akarsu yaptıkları açıklamada, “Öncelikle Anadolu kültürü ve tarihine sahip çıkarak başarılı bir marka yarattık. 10. yılımızda binlerce insanımıza ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz” dediler.

Sacred7 Travel 10 Yaşında

İlk adımını “Anadolu Topraklarına Yolculuk” konseptiyle 2010 yılında atan Sacred7 Travel, bugün özgün konseptli yurtiçi ve yurtdışı butik turlarıyla adından söz ettiriyor. Bu kapsamda da gerek kurumlara gerek kişilere düzenlediği özel seyahat programlarıyla misafirlerine, seyahatin çok ötesinde bir deneyim yaşatıyor.

‘Ailemle Geziyorum’ ve ‘Sanatla Randevu’ gibi özgün projeleri hayata geçiren Sacred7 Travel’le yolculuğunuzda kimi zaman çocuklarınızla birlikte ailece o yörenin yaşamına dahil oluyor, kimi zaman da dünyaca ünlü bir ressamın tablosunda esinlendiği bir noktayı ziyaret ederek, ressamın yaratım sürecindeki ve o dönem içinde bulunduğu duygularına ortak olabiliyorsunuz.

“AMACIMIZ ANADOLU KÜLTÜRÜ VE TARİHİNE SAHİP ÇIKARAK ÜLKE TANITIMINA KATKI SAĞLAMAK”

Sacred7 Travel kurucularından Şebnem Akarsu ve Ayşe Kaynarcalı, şirketlerinin 10. yılı nedeniyle açıklamalarda bulunarak, “Anadolu kültürü ve tarihine sahip çıkarak ülke tanıtımına katkıda bulunduğumuz başarılı bir marka yaratmanın, bu markayla da binlerce insanımıza ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi. Özgün içerikli butik seyahatlerle fark yarattıklarının altını çizen Kaynarcalı ve Akarsu, yurtiçi ve yurtdışı seyahat programlarının içerikleri hakkında da şunları söyledi: “Amacımız, Anadolu topraklarının zengin kültürel ve tarihi değerlerine dikkat çekerek ülke tanıtımına katma değer sunmak. Bu kapsamda Tarihin İlk Adımları adlı Şanlıurfa-Gaziantep, Bahar Zamanı Van, Gulsha ile Güller Diyarı, Anadolu’nun Sanat Penceresi-Baksı, Büyülü Kadim Şehir Mardin-Midyat konsept turlarımızdan bazıları. Bu turlarımızda bize alanında en deneyimli rehber ve danışmanlarımız eşlik ediyor. Bölgenin en iyi otellerinde konaklıyor, yöresel mutfakların tadına varıyoruz. Programlarımızın her biri kendi içlerinde özgün ve farklı içerikler taşıyorlar. Gezginlerimizin program esnasında ve sonrasında kendilerini herhangi bir tura katılmış olarak hissetmelerini değil, bu yola çıktıkları için hayata dair bir deneyim yaşamış olarak dönmelerini arzu ediyoruz” dedi.

HOLİ FESTİVALİ DE VAR KADİM MISIR UYGARLIĞI DA

Kaynarcalı ve Akarsu, Küba’dan Hindistan’a uzanan, dünyanın çeşitli coğrafyalarına düzenledikleri bazı turları da şöyle sıraladılar: “Hindistan’da renk rüzgarı Delhi, Agra, Jaipur, Varanası, Udaipor’dan oluşan Holi Festivali, Güney Afrika, Zimbabwe ve Botswana’ya renkli bir yolculuk, Lapland Kuzey Işıkları, Güneydoğu Asya’nın Gizemli Toprakları Vietnam-Kamboçya turu, Firavunların izinde kadim Mısır Uygarlığı, egzotik bir yolculuk Kuzey Tayland, Romantik Yol-Almanya ile Romanya, Transilvanya ve Karpat Dağları ile son yılların gözdesi Küba… Yurtdışı turlarımızdan bazıları.”

SANAT İYİLEŞTİRİR SANAT BİRLEŞTİRİR

“Sanatla Randevu” markasıyla ilgili görüşlerini dile getiren Kaynarcalı, “Sanatın birleştirici gücüne ve evrensel yaralarımızın en etkili şifa kaynağı olduğuna yürekten inanıyorum. O nedenle Sanatla Randevu’yu; toplumu aydınlatmak, bilinçlendirmek ve ileri götürmek noktasında sanatçıya duyduğum derin saygı ve sevginin ürünü olarak görüyorum. Bu kapsamda birçok sanat danışmanının, zengin içeriklerle hazırladığı sanat dolu etkinlikler ve geziler çok heyecan veriyor” dedi.

Kaynarcalı, Kuğu Gölü Balesi’nden Andrea Bocelli konserine kadar çeşitli etkinlikleri kapsayan Sanatla Randevu’nun bazı programlarını da şöyle sıraladı: “İstanbul’da döneme damgasını vuran Van Gogh, Picasso, Dali gibi sanatçıların hikayelerine yer verilen tablo okumaları, Venedik, İstanbul ve Mardin’de, sanatseverlerin bienallerle buluşturulması, Fazıl Say’ın ‘Never Give Up’ konçertosunun Paris dünya prömiyeri, St. Petersburg’da Kuğu Gölü Balesi, Toskana, Lubiana, Paris ve Prag’taki Andrea Bocelli konserleri ile Meksika kültürünü incelerken, Frida’nın tutkulu aşkının izlerini takip etmek programlarımızın sadece bazıları.”

AİLEYLE KALİTELİ ZAMAN GEÇİRTEN PROJE

Sacred7 Travel’in kurucu ortağı Şebnem Akarsu ise; ‘Ailemle Geziyorum” markasının önemine dikkat çekerek “Günümüzde çocuklar ya AVM’lerde ya da bilgisayar ekranı karşısında vakit geçiriyor. 4 yıl önce hayata geçirdiğimiz markamızla, anne babaların çocukları ile birlikte yaşadıkları şehri, ülkeyi, dünyayı gezerek ve keşfederek kaliteli zaman geçirmelerine olanak sağladık. Zengin etkinlik çeşitliliğine sahip ‘Ailemle Geziyorum’un amacı gelecek nesiller olan çocuklarımızın, bir genç kaşif olarak evrensel bir bakış açısına sahip birey olmalarını sağlamak” şeklinde konuştu.