Otel endüstrisinde serbest gelir yöneticisinden yararlanmak için 5 neden

Otel endüstrisinde, gelir yöneticisi kavramı, geliri en üst seviyeye çıkarmak için tüketici davranışını öngören, analitik kullanıma dayalı olarak oda ve hizmetlerin fiyatını ve kullanılabilirliğini optimize etmeyi içerir. Son derece etkili bir disiplin olabilir, ancak en iyi şekilde yararlanmak için uzman bilgisi gerektirir.

Otel işletmenizin serbest gelir yöneticileri ile çalışmasının 5 nedeni;

1. Serbest Gelir Yöneticilerinin alanlarında yüksek seviyede bilgi ve deneyimleri bulunmaktadır.

Bir serbest gelir yöneticisi ile çalışmanın belki de en belirgin avantajı, gelir yönetimi alanında uzman olmasıdır. Bu, onların ne yaptıklarını tam olarak bildikleri ve sizin işletmenize benzer çeşitli farklı şirketlerde zaten deneyime sahip oldukları anlamına gelir.

Çoğu zaman, size referanslar da sunabileceklerdir; böylece geçmişte uzmanlıklarından yararlanan kişilerle konuşabilirsiniz. Tam olarak ne yaptıklarını bilmenin yanı sıra, işi iyi yapmasını sağlayacak olan bir serbest gelir yöneticisinin pahalı bir eğitime ihtiyacı olmayacak ve çalışmalarının yakından izlenmesine gerek kalmayacaktır. Bu durum da otel genelinde size kendi görevlerinize harcamak için daha fazla zaman sağlayacaktır.

2. Serbest Gelir Yöneticilerinin Maliyeti Düşündüğünüzden Daha Ekonomiktir.

Birçok otel sahibi serbest çalışanların pahalı olduğunu düşünüyor. Gerçekte serbest gelir yöneticisinin maliyeti tam zamanlı bir personeli işe almaktan çok daha ekonomik olabilir.
Serbest çalışanlara yaptıkları iş için ödeme yapılır, bu nedenle çalışma dışı aktivitelerle zaman kaybetme riski daha düşüktür. Hastalık maaşı ve doğum maaşı gibi maliyetler sizi etkilemez.

3. Serbest Gelir Yöneticileri Mükemmel Esneklik Sunarlar

Çoğu serbest çalışanlar işlerinin sağladığı esnekliğin tadını çıkarır ve siz de oteliniz için bu tür esnek çalışmadan faydalanabilirsiniz. Temelde, ihtiyaç duyduğunuzda, tam zamanlı bir personel olarak istihdam etmenize gerek kalmadan, serbest gelir yöneticileri ile çalışma imkanına sahipsiniz. Örneğin; Serbest gelir yöneticilerine gelir yönetim stratejinizi kurdurdunuz ve daha sonra sadece büyük değişikliklere ihtiyacınız olduğunda onlara ek işler verebilirsiniz. Serbest gelir yöneticileri tipik olarak birkaç yıl bu şekilde çalışırlar, eğer onlarla iyi bir ilişki kurarsanız, gelecekte de onlarla birlikte çalışabilirsiniz.

4. Genellikle Hızlı İşe Başlarlar

Genel bir kural olarak, serbest gelir yöneticileri katı iş teslim tarihine göre iş teklifi alırlar ve işi mümkün olduğunca hızlı yaparak, teslim tarihine uyarlar. Sonuçta onlar evlerine götürdükleri para miktarının tamamen ne kadar iş üstlendiklerine bağlı olduğunu bilmektedir. Serbest çalışmanın hızlı doğası sizin bakış açınızdan önemli bir artı noktadır, çünkü gelir yöneticisinin uzmanlığından ve kavrayışından faydalanmadan önce daha az beklemek anlamına gelir.

5. Serbest Gelir Yöneticileri Güdümlü ve Yenilikçidir

Son olarak, serbest çalışan bir gelir yöneticisi iş teklifleri için diğer tüm serbest gelir yöneticileri ile rekabet etmesi gerektiğini bilir. Sonuç olarak sadece aldıkları ücretin karşılığını vermek değil, aynı zamanda benzer alanda çalışan diğer kişilerin verdikleri hizmetleri geçmeleri gerektiğinin bilinci içerisindedirler.

Bu nedenle tipik serbest çalışanın son derece becerikli olması, çalışmalarından büyük bir gurur duyması ve hatta bir adım öne çıkması için gerçek bir yenilik getirmesi kuvvetle muhtemeldir. Tüm niyet ve amaçlar için, serbest gelir yöneticileri girişimcidir ve bağlılıkları büyük önem taşımaktadır.