ITB Berlin yönetiminden coranavirüsü duyurusu

Schengen ret oranları yurt dışı fuarlara ilgiyi azalttı
Schengen ret oranları yurt dışı fuarlara ilgiyi azalttı

ITB Berlin Yönetimi’nden coranavirüsü ile ilgili tedbir duyurusu…

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), son günlerde coronavirüsü nedeniyle bu yıl iptal edilebileceği tartışmalarına ilişkin ITB Berlin yönetim tarafından yapılan açıklamayı üyeleri ve kamuoyuyla paylaştı.

Konuya ilişkin bir de sağlık anketinin yer aldığı TÜRSAB tarafından paylaşılan açıklamada; “ITB Berlin ve Messe Berlin GmbH Yönetiminden Birliğimize iletilen e-postada; fuar katılımcıları için COVID-19’a (Koronavirüs) karşı mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için birçok ihtiyati tedbir aldıkları belirtilmiştir. Alman sağlık yetkililerinin şimdiye kadar fuar faaliyetlerini kısıtlamak için bir neden görülmediği” ifadelerine yer verildi.

Diğer yandan duyuru ile paylaşılan Sağlık Bilgilendirme Anketi’nde yer alan sorulardan herhangi birini “EVET” ile cevaplanması veya anketin tamamen doldurulmaması halinde, fuara katılım göstermek isteyen kişilerin ITB Berlin 2020’ye erişimine izin verilmeyecek.

TÜRSAB’ın üyeleri ve kamuoyuyla paylaştığı ITB Berlin duyurusu şu şekilde:

Değerli Üyemiz,

ITB Berlin ve Messe Berlin GmbH Yönetiminden Birliğimize iletilen e-postada; fuar katılımcıları için COVID-19’a (Koronavirüs) karşı mümkün olan en iyi korumayı sağlamak için birçok ihtiyati tedbir aldıkları belirtilmiştir. Messe Berlin Yönetimi, gerektiğinde ilave önlemleri koordine etmek için yerel sağlık yetkilileriyle de yakın bir şekilde çalışmakta olduklarının altını çizmiştir.

Messe Berlin’den gelen söz konusu e-postada; Alman sağlık yetkililerinin şimdiye kadar fuar faaliyetlerini kısıtlamak için bir neden görmediklerine yönelik değerlendirmelere yer verilirken, Alman Ticaret Fuarı Sanayi Birliği’nin (AUMA) de Almanya Dışişleri Bakanlığı, Ekonomi Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile düzenli temas halinde olduğu bilgisi paylaşılmıştır.

Bununla birlikte; Alman Bulaşıcı Hastalıkların Önlenmesi ve Kontrolü Kanunu’nun 16. maddesi uyarınca, yerel sağlık yetkililerin, son zamanlarda Çin’de ortaya çıkan bulaşıcı COVID-19 virüsü ile ilgili olası tehlikeleri önlemek için; fuar idaresinden önlemler alınmasını talep ettiği belirtilmiştir.

Bu nedenle; ITB Berlin fuarına katılım sağlayacak herkesin ekli dosyada yer alan anketi imzalı ve eksiksiz doldurarak bilgi beyanında bulunmaları ve katılımcıların çıktısını alıp doldurdukları bu anketi fuar ziyaretleri süresince mutlaka yanlarında taşımaları gerektiği bilgisi bizlere iletilmiştir.

Önemli Not: Sorulardan herhangi birini “EVET” ile cevaplanması veya anketin tamamen doldurulmaması halinde, ITB Berlin 2020’ye erişimine izin verilmeyecektir.

Değerli Üyelerimize Saygıyla Duyurulur.

Duyuru kapsamında paylaşılan Sağlık Bilgilendirme Anketi’ne ulaşmak için tıklayınız.