PCSTUR’dan tur paketlerinin iptali ve gündeme dair açıklama

PCS Tur Genel Müdürü Cemal Benli
PCSTUR Genel Müdürü Cemal Benli

PCSTUR tur paketlerinin iptali ve sektörün içerisinde bulunduğu gündeme dair görüşlerini belirtti.

Coronavirüs salgını nedeniyle partner acentelerinden çok sayıda iptal talebi aldıklarını ve bir süre daha almaya da devam edeceklerini açıklayan PCSTUR Genel Müdürü Cemal Benli; konuya ilişkin şunları söyledi.

“PARTNERLERİMİZE ELİMİZDEN GELEN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

“Turlarını iptal etmek isteyen partnerlerimizin iadelerini elimizden geldiğince gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Ancak havayolu şirketleri ve yurtdışındaki oteller, endişenin “mücbir sebep” olmadığını ileterek bu iptallerle alakalı kendi prosedürlerini uyguluyor. Bu tutum da bizleri partnerlerimize karşı zor durumda bırakıyor. Sektör olarak bu krizin de üstesinden geleceğimize inanıyorum. Tıpkı önceki krizler gibi bunun da bir sonu olacaktır, önemli olan bu süreci en hafif hasarla atlatabilmek. Bu konuda da partnerlerimize elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz.”

“OPERASYONLARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

PCSTUR Genel Müdürü Cemal Benli açıklamalarına şu şekilde devam etti: “Bu sürecin kısa süre içerisinde sonlanacağını ve sektörün yoğun sezona girmeden tekrar canlanacağını düşünüyorum. Bu sebeple krizin sektöre zarar vermemesi adına operasyonlarımıza ve ileriye dönük alımlarımıza planladığımız şekilde devam ediyoruz.”