Uzakrota Belgrad’a yoğun ilgi

2017’de düzenlediği Belgrad etkinliğinden 2,5 yıl sonrasında tekrar Belgrad’da etkinlik gerçekleştiren Uzakrota Seyahat Zirvesi, geçtiğimiz yıllar içerisinde düzenlediği 10 etkinlik ile turizm sektörüne 1 milyar dolardan daha fazla katkı sağladı.

10 Mart’ta Belgrad’da Belgrad Turizm Ofisi ve Türk Hava Yolları Corporate Club desteği ile gerçekleştirilen etkinlikte Turizm ve Sağlık Eski Bakanı Bülent Akarcalı, Sırbistan Turizm Bakanı Yardımcısı Renata Pindzo, Belgrade Turizm Ofisi Direktörü Miodrag Popovic, Türkiye’nin Sırbistan Büyükelçisi Tanju Bilgiç ve Şarkıcı ve Sunucu Ivana Sert gibi önemli isimler yer aldı.

300 kişinin katılımı ile gerçekleşen etkinlikte “Online Platformların Bugünü ve Geleceği”, “Gelişmekte Olan Piyasaların Gücü ve Online Platformlar”, “Geleceğin Gezgin Grupları ve Pazarlama Stratejileri”, “Ödeme Platformlarının Son Kullanıcıya Etkisi” ve “Dün, Bugün ve Yarın; Müşterin Tatil Tercihleri” gibi birçok konu ele alındı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Turizm ve Sağlık Eski Bakanı Bülent Akarcalı, Uzakrota’nın geçtiğimiz yıllar içerisinde düzenlediği 10 etkinlik ile turizm sektörüne 1 milyar dolardan daha fazla katkı sağladığını ve sağlamaya devam ettiğinden bahsederken; Sırbistan Turizm Bakanı Yardımcısı Renata Pindzo ise böyle önemli bir etkinliğin Sırbistan’da gerçekleştirilmesinin çok değerli olduğunu ve gelecek yıllarda etkinliğe daha fazla değer vererek Sırbistan’ı turizm merkezi haline getirmek istediklerini belirtti.

Zirvenin açılışında konuşan Belgrad Turizm Organizasyonu (TOB) Direktörü Miodrag Popoviç, salgın nedeniyle tüm Balkan ülkelerinde “kriz yönetimi”nin yapıldığını söyledi. “Sahip olduğumuz deneyimleri paylaştık ve kriz yönetiminden birlikte, daha da güçlü ve daha iyi bir şekilde çıkmaya çalışacağız” dedi.

Dünyanın en büyük 10 turizm etkinliğinden biri

Başlangıçta bir Türk etkinliği olan Uzakrota Seyahat Zirvesi, geçtiğimiz yıllar içerisinde dünyanın en büyük 10 turizm etkinliğinden biri haline geldi. TOB’un ve Türk Hava Yolları Corporate Club’ın desteğiyle düzenlenen Uzakrota Balkan Seyahat Zirvesi, seyahat acentelerini, havayollarını, otelleri, blogcuları ve turizm endüstrisine lojistik hizmetleri sunan şirketleri bir araya getirdi.