THY, 5 nokta hariç tüm yurt dışı seferlerini 17 Nisan’a kadar durduruyor

Türk Hava Yolları (THY) coronavirus nedeniyle 27 Mart tarihinden itibaren Moskova, Adis Ababa, New York, Washington, Hong Kong noktaları dışında tüm yurt dışı uçuşlarını durduracak.

#TGilekeşfet Haber önerisi: Coronavirus nedeniyle hangi ülke hangi seyahat yasağını uyguluyor?

THY Hong Kong, Moskova, Addis Ababa, New York, Washington hariç tüm yurt dışı seferlerini 17 Nisan’a kadar durdurma kararı aldı.

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Koronavirüs salgını nedeniyle durdurulan seferler ve bilet değişikliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Aycı, 21 Mart tarihinden önce yurt dışı, 20 Mart tarihinden önce yurt içi bileti alan vatandaşların bilet değişikliği ya da açığa alma durumunda herhangi bir ek ücret ödemeyeceklerini duyurdu.

Haber önerisi: İstanbul Havalimanı’nda koronavirüs önlemi

THY’NİN BU DÖNEMDEKİ İADE VE BİLET DEĞİŞİKLİK POLİTİKASI 

  • Aycı, “İade ve değişiklik politikasında tüm hava yollarından bir tık daha esnek ve ileride olmak için çalıştık ve çalışıyoruz…
  • 20 mart 2020 tarihinden evvel bilet almış tüm vatandaşlarımız hiç merak etmesinler yıl sonuna kadar 31 aralık 2020 tarihine kadar biletlerini değiştirebilirler.
  • Biletlerinizi kullanma tarihiniz de 28 şubat 2021. 28 Şubat 2021’e kadar da uçuş yapabilirsiniz.
  • Bilet değişikliği ve ötelemeleri için hiçbir ek ücret ödenmeyecektir.
  • Artı her bilete karşılık gelen 10 euroluk bir değer için 1000 mil veriyoruz size. Bunlar yeni bilgiler ve ilk kez açıklıyorum” dedi.

THY BÖYLELİKLE 68 ÜLKEYE UÇUŞLARINI ASKIYA ALMIŞ OLDU

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun tavsiyesi sonrası 68 ülkeye uçuşlarını uçuşlarını askıya alan Türk Hava Yolları, iç hat uçuşlarının yanı sıra bu dönemde sadece 5 noktaya uçuş yapacak. Aycı, Moskova, Adis Ababa, New York, Washington, Hong Kong seferlerinin dışındaki tüm yurt dışı uçuşlarını durdurulacağını ifade etti.

#TGilekeşfet haber önerisi: THY’nin coronavirus kaynaklı uçuş iptalleri ve yolcu hakları