Ukrayna’dan turizmciye kötü haber

Ukraynalılar en az 6 ay sonra tekrar yurtdışı seyahatlerine başlayabilir. Ukrayna’daki karantinanın Temmuz ayına kadar uzatmasının ve altı aydan daha geç olmamak üzere diğer ülkelerle sınırların açılmasının planlandığı belirtildi.

Ukrayna İçişleri Bakanı Yardımcısı Anton Geraşçenko, Ukrayna’nın ne zaman diğer ülkeler için sınırları açacağını ve Ukraynalıların ne zaman seyahatlerine başlayabileceğine yönelik açıklamalarda bulundu.

Geraşçenko, “Covid-19 salgını azalsa bile, önümüzdeki aylarda Ukraynalılar ülkeler arasında sınırların açılmasını beklemeliler.” dedi.

ANTON GERASHCHENKO: YURT İÇİ DESTİNASYONLARI TERCİH ETMELİLER

Ukrayna İçişleri Bakan Yardımcısı Anton Geraşçenko bir televizyon programında yaptığı açıklamada uluslararası turizmin yeniden toparlanmasının bir yılı bulabileceğini söyleyerek “Gelecek altı ay veya bir yıl içinde Avrupa ve tüm dünya turizme kapalı olacak” diye vurguladı.

Geraşçenko, Ukrayna vatandaşlarının bu nedenle yurt içi turizm destinasyonlarına yönelmelerini önererek; tur operatörlerinin, Karpatlar’da yürüyüş veya Dinyeper boyunca yürüyüş gibi turizm faaliyetleri düzenlemeleri gerektiğini belirtti.