#EvdeKal’anları maceraya sürükleyecek 5 tema parkı

Fuji- Q Highland

Last Updated on 15 Nisan 2020 by Turizm Günlüğü

Sosyal izolasyon döneminde dışarıda yaptığımız etkinlikleri birçoğumuz özlüyoruz. Ancak bu durum sanal seyahat edebilmemize engel oluşturmuyor. Büyük küçük herkesi heyecanın ve eğlencenin doruklarına çıkaracak görüntüler ile zaman geçirebileceğiniz tema parklarını evinize taşımaya ne dersiniz?

Enuygun.com evde çocuğunuzla birlikte eğlenceli ve bambaşka bir maceraya sürükleyecek görüntülerden oluşan tema parklarını sizin için derledi. İşte evde kalmamız gereken bu günlerde izlerken sizleri eğlendirebilecek en güzel tema parklar:

Disneyland

Disneyland

Disney, dünya genelinde tüm parklarını tedbir amaçlı olarak ziyarete kapattı. Ancak Disney’in tema parklarının belirli kısımlarını evde otururken de gezebilmek mümkün. Google Maps sayesinde Florida’daki Walt Disney World’ün Magic Kingdom ve Epcot adı verilen parklarını gezebilirsiniz. Ayrıca California’daki Disneyland’i de görmeniz mümkün. Ayrıca Disney’in birbirinden keyifli ve büyüleyici tema turlarını da evine taşıyabilirsiniz. Disney, bu tema turları için video ya da sanal tur sağlamasa da Disneyland gezilerini YouTube üzerinden paylaşan kişilerin videolarını izleyebilirsiniz. Karlar Ülkesi, Peter Pan, Karayip Korsanları, Alice Harikalar Diyarında gibi filmlerin tema gezilerine çıkabilirsiniz. Peki Disney tema parkı tasarlamak ister miydiniz? Disney’in ücretsiz programıyla sizler de tasarlayabilirsiniz. Videoları izleyip bu büyülü dünyayı yaratmak için nasıl çalışmdisnealar yapıldığını görebilirsiniz.

Link: https://www.khanacademy.org/humanities/hass-storytelling/imagineering-in-a-box

Legoland

Legoland

Korona virüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan tedbirler dolayısıyla İstanbul’daki de dahil olmak üzere Legoland parkları kapatıldı. Ancak Legoland’in resmî sitesinden sanal bir gezi yapabilmek mümkün. Legoland Hotel & Conference adlı tesisin birçok noktasını online olarak gezebilirsiniz. Ayrıca yine YouTube üzerinden daha önce Legoland’e gitmiş kişilerin paylaştıkları 4K videoları izleyebilirsiniz. Bütün bunlardan sonra Lego sipariş edip evde yapabilirsiniz.

Link: https://www.legoland.dk/en/accommodation/hotel-legoland/virtual-tour/

Fuji- Q Highland

Fuji- Q Highland

Fuji Dağı’na yakın bir konumda bulunan Fuji-Q Highland, 79 metre uzunluğunda Fujiyama adı verilen bir hız trenine sahip. Bir dönem dünyanın en uzun hız treni olan Fujiyama, daha sonra açılan hız trenleriyle şu an dünya sıralamasında 5. sırada bulunuyor. Bu hız trenine daha önce binmiş kişilerin çektiği videoları YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Özellikle en ön sıradan çekilen videoları izlemenizi tavsiye ederiz. Tabii yükseklik korkunuz yoksa…

Ferrari World

Ferrari World

Ferrari World de tedbir amaçlı kapatılan tema parkları arasında. Orta Doğu’nun en önemli eğlence noktaları arasında bulunan Ferrari World, adı nedeniyle Ferrari marka arabaların sergilendiği bir alanmış gibi düşündürtüyor. Burası Ferrari temalı bir eğlence merkezi. Hatta dünyanın en hızlı hız treni de bu parkta bulunuyor. 240 km/s hıza çıkabilen Formula Rossa’nın videolarını izleyerek bu deneyimi eve taşıyabilirsiniz.

Harry Potter’ın Büyücülük Dünyasını Keşfet

Harry Potter’ın Büyücülük Dünyasını Keşfet

Bir jenerasyon Harry Potter serisini okuyarak ve izleyerek geçirdi. Bu jenerasyonun birçoğu evlerine gelecek Hogwarts mektubunun hayalini kurdu çocukluğunda. Şimdi de aynı jenerasyon, Harry Potter’ın Büyücülük Dünyası’nı keşfetmek istiyor. Evet belki şu an oraya gidip görmek mümkün değil ama Universal Studios’un YouTube sayfasındaki videoları izleyebilirsiniz.