Pegasus yurt içi uçuşlarını 27 destinasyona çıkardı

Pegasus Hava Yolları yurt içi uçuşlarını 27 destinasyonu kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu.

Henüz daha yeni başlayan uçak seferleri ile ilgili gün geçtikçe sevindiren haberler geliyor. Pegasus da bu haberlere ek olarak yurt içi ve yurt dışı uçuşlarıyla ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “30.03.2020 tarihli Özel Durum Açıklamamız ile tüm yurt içi ve yurt dışı uçuşlarımızın zorunlu resmi otorite kararları doğrultusunda durdurulduğu kamuya duyurulmuştu. Kontrollü sosyal hayata geçiş süreci kapsamında T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen destinasyonlar arasında sınırlı sayıda iç hat seferlerimiz 1 Haziran 2020 tarihinde başlamış olup 4 Haziran 2020 tarihi itibarıyla yurt içi uçuşlarımız 27 destinasyonu kapsayacak şekilde genişletilmiştir” denildi.

Dış hat uçuşları ile ilgili ise kısıtlamaların önümüzdeki dönemde kademeli olarak kaldırılması beklendiğini ve hazırlıkların bu doğrultuda sürdürüldüğünü ifade edildi.

40 ÜLKEYE UÇUŞLAR BAŞLIYOR

Son gelişmeler neticesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “10 Haziran’dan itibaren kademeli olarak 40 ülkeye uçak seferlerinin başlayacağını” açıkladı. Haziran ayında başlayacak dış hat seferleri ve uçuş takvimini öğrenmek için tıklayın:

Bakan açıkladı: İlk yurt dışı uçuşları hangi ülkelere gerçekleşecek?