Alman tur operatörlerinde son durum

Alman seyahat endüstrisi faaliyetlerine yeniden başladı. İşte Alman sektör temsilcilerinin görüşleri, ilk izlenimler, Alman tur operatörlerinin 2020 yaz sezonu programlarına ilişkin ilk detaylar…

Alman tur operatörleri ve seyahat acenteleri, Berlin’in Avrupa ülkelerine yönelik seyahat hareketlerinin yeniden başlatılmasına yönelik kararını memnuniyetle karşıladı. Alman tur operatörleri bu kararın ardından yaz sezonuna yönelik tur programlarının ilk ayrıntılarını paylaşmaya başladı.

FIEBIG: DİĞER POPÜLER DESTİNASYONLAR DA AÇILMALI

Alman Seyahat Endüstrisi Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, Hükümet’in 15 Haziran’dan itibaren 29 Avrupa ülkesine yönelik seyahat uyarısını sona erdirme kararını sektör için “önemli bir ilk adım” olarak nitelendirdi.

Ancak Fiebig, pandemiyle mücadele, vaka sayıları ve ülkelerin sağlık sistemine ilişkin değerlendirmelere dayanarak Berlin’i izin verilen destinasyonların kapsamını Avrupa dışındaki ülkeler için de genişletmeye çağırdı.

DRV Başkanı Norbert Fiebig, “Alman tatilciler için diğer popüler tatil destinasyonlarının tekrar açılabileceğini” söyledi.

BTW GENEL SEKRETERİ MICHAEL RABE’DEN AÇIKLAMA

Benzer şekilde Alman Turizm Endüstrisi Federasyonu (BTW) da kararı, seyahat endüstrisi için “son derece önemli bir adım” olarak nitelendirdi ve memnuniyetle karşıladı.

BTW Genel Sekreteri Michael Rabe konuya ilişkin şunları söyledi: “Turizm sektöründe son birkaç hafta içinde çoğunlukla iptallerle meşgul olan birçok şirket, şimdi yeni bir perspektife sahip.”

TUI ALMANYA TÜRKİYE İÇİN KARARI BEKLİYOR

TUI Almanya, kararın ardından 2020 yaz sezonuna yönelik programının detaylarını paylaştı.

TUIfly, 17 Haziran’dan itibaren Düsseldorf ve Frankfurt’tan Portekiz’in Algarve bölgesindeki Faro’ya uçuşlara başlayacak. TUIfly ilk etapta Haziran ayında Hannover ve Stuttgart havalimanlarından da uçuş düzenleyecek.

Daha sonra Temmuz ayında ise da Münih, Hamburg, Köln, Bonn, Paderborn, Nürnberg ve İsviçre’nin Basel kentinde de uçuş düzenlemeyi planlıyor.

ISINMA SÜRECİ   

TUIfly Genel Müdürü Oliver Lackmann, “Seyahatlere yönelik bu kararın ardından planlarımız çok dikkatli bir şekilde yapıyoruz. Bu dönemi ısınma süreci olarak değerlendirebiliriz. Bundan sonraki aşamada en popüler sahil destinasyonlarına da uçuşlarımızı başlatacağız. İspanya, Yunanistan, Portekiz ve Güney Kıbrıs’a Temmuz ayından itibaren özel bir uçuş programıyla düzenli uçuşlar düzenleyeceğiz” dedi.

TUI Almanya, Balear Adaları yönetimiyle Haziran ortasından itibaren Mayorka uçuşlarını başlatmak için “yoğun” görüşmeler yürütüyor.

Ayrıca, TUI Almanya Türkiye, Kuzey Afrika ve Cape Verde adaları için izin verildiği takdirde bu destinasyonlardaki operasyonlarına yeniden başlamayı planlıyor.

DER TOURISTIK YEDİ NOKTA İLE YENİDEN BAŞLAYACAK

DER Touristik 2020 yaz programını yeniden başlatmak için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Almanya’nın önde gelen tur operatörü DER Touristik, Haziran ortasından itibaren Güney Kıbrıs, Avusturya, İtalya (Südtirol), Yunanistan, Portekiz ve Bulgaristan destinasyonlarına; Haziran ayının son haftasından itibaren ise İspanya’ya yönelik operasyonlarını gerçekleştirmeyi planlıyor.

DER Touristik, önümüzdeki hafta ise Tunus, Mısır ve Türkiye seyahatlerine yönelik resmi bir açıklamanın yapılmasını bekliyor.

SCHAUINSLAND-REISEN BEKLEMEDE

Schauinsland-Reisen ise geçen hafta, 26 Haziran’a kadar olan tüm tatil satışlarını iptal etme kararı almıştı.

HABER ÖNERİLERİ

İşte Alman havayolu firmalarının yaz sezonu uçuş programları…

Almanya’da rezervasyon iptallerinin yol açtığı zarar açıklandı