Güvenli Turizm Sertifikası alan otel ve restoranlar hangileri?

Hangi konaklama tesisi, otel, hangi restoran Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde başlatılan Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı kapsamında? İşte Güvenli Turizm Sertifikası alan konaklama tesisleri ve restoranlar…

Coronavirus salgınına yönelik alınan tedbirlerden biri olan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle uygulamaya kondu.

Bu sertifikasyon programı kapsamında otel, tatil köyü, konaklama ve yeme-içme tesisleri ayrı ayrı kriterler çerçevesinde uluslararası standartlara göre denetleniyor.

Güvenli Turizm Sertifikası‘nı vermeye yetkili olan akreditasyon firmaları hijyen ve sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yaparak bunlara ilişkin raporlar düzenliyor.

Başvuruda bulunup, bu belgeyi alan tesislere düzenli olarak denetçi gönderilip kriterlere uygun hizmet verilip verilmediği denetlenecek.

—O—

Güvenli Turizm Sertifikası’nı alan tesisler, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) web sitelerinden duyuruldu.  

Güvenli Turizm Sertifikası’nı alan konaklama tesislerinin listesine ulaşmak ve bu tesisleri takip etmek için tıklayınız.

Güvenli Turizm Sertifikası’nı alan restoranların listesine ulaşmak ve bu restoranları takip etmek için tıklayınız.