ANEX Tour güvenli tatil için hazır

Last Updated on 19 Haziran 2020 by Yaşar Çelik

ANEX Tour “Sağlıklı Turizm Sertifikası” almaya hak kazanan ilk Türk tur operatörü oldu.

Coronavirus salgınına yönelik alınan önlemler kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Sağlıklı Turizm Sertifikasyon” programına katılan ANEX Tour, sertifikayı alan ilk Türk tur operatörü oldu.

Uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından verilen sertifika; havayolları, havalimanları ve diğer ulaşım araçları ile konaklama ve yeme-içme tesislerinde üst düzey sağlık ve hijyen koşullarının yerine getirildiğini belgelendiriyor.

“Yolcu sağlığı ve güvenliği”, “Çalışan sağlığı ve güvenliği”, “Tesislerde alınan önlemler” ve “Ulaşım araçlarında alınan önlemler” olmak üzere 4 ana başlıkta toplanıyor.

Sertifika programı, misafirin Türkiye’ye giriş yaptığı andan, çıkış yapacağı ana kadar uygulanacak tedbir ve önlemleri kapsıyor.

HABER ÖNERİSİ: ANEX Tour, COVID-19’dan sonrasına hazırlanıyor

Projeyi yöneten ANEX Tour Destinasyonlar Operasyon Direktörü Aydın Yaşayacak konuya ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bizler, misafirlerimizin hijyen ve koronavirüse karşı güvenlik beklentilerini karşılamak için bu sertifikayı almayı görev bildik. Bu dönemi doğru yönetmek için ve ANEX Tour marka algısını daha da güçlendirmek için şu an Türkiye’de uygulanmaya başlayan “Güvenli Turizm Sertifikası”nı aldık.

Güvenli Turizm Sertifika logosu, araçlarımızın görünen noktalarına asılacak ve misafirlerimiz belge üzerindeki kare kod sayesinde şirketimizde olan tüm denetleme bilgilerine ulaşabilecekler. Bu sayede misafirlerimiz şeffaf bir şekilde bilgilenmiş olup çalışmalarımızı takip edebilecekler”

Aydın Yaşayacak, açıklamalarına şu ifadelerle devam etti:

“Bu sertifika aslında ANEX Tour kapsamında olan personelimizi, araçlarımızı, operasyonumuzu kapsamış oluyor. Bu anlamda sektörde tur operatörü bazında bu sertifikayı alan ilk turizm firması olduk. Hizmet kalitesini tasdiklemiş bir firma olarak, sadece filomuzda bulunan 150’ye yakın turizm aracı için değil, çalıştığımız tüm partnerlerinden de aynı sertifikayı almalarını şart koşuyoruz. Bu şekilde ancak Türkiye ve Türk turizmi virüsle ilgili olan mücadelede emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir”